Zarabianie przez internet

Zarabianie przez internetZarabianie przez internet dla niektórych jest to prosta sprawa, zaś dla innych jest czarną magią. Wiele się na ten temat mówi, wszędzie kuszą nas świetnymi ofertami typu dołącz do mnie, a będziesz zarabiać tysiące w internecie, lub kup mój kurs, a pieniądze same będą spływać. Jak to jest z tym naprawdę, czy rzeczywiście jest to tak proste, jak to jest opisane w poniektórych ofertach? O tym właśnie napiszę poniżej.

Zarabianie przez internet – cała prawda

Przez te wszystkie lata zauważyłem u ludzi tendencje do poszukiwania tak zwanych magic buttonów. Coś w stylu złotego strzału, aby tylko coś uruchomić, czy wpaść na genialny pomysł i od razu stać się bogatym. Jeśli Ty należysz do osób szukających złotego strzału, to niestety rozczaruje Cię, ale coś takiego nie istnieje.

Nie staniesz się milionerem z dnia na dzień. Pewien mój znajomy zapytał mnie jak w stosunkowo krótkim czasie, czyli przez rok czasu zarobić milion złotych. Zdradził mi, że może wyłożyć 40 tyś złotych. Licząc na szybko przy inwestycji 40 tyś aby uzyskać milion potrzeba 2500% stopy zwrotu. Zadałem mu proste pytanie: znasz jakąś firmę lub cokolwiek, co generuje taką lub zbliżoną stopę zwrotu? Bo ja nie…

Nie istnieją takie możliwości, Mark Zuckerberg stworzył Facebooka w pokoju akademika. To wszystko jest prawda, ale składając papiery na Harvard posiadał już kilkadziesiąt stron aplikacji. Zaczął programować wiele lat wcześniej, pewnie nie pomylę się jeśli powiem, że przynajmniej 10 lat wcześniej. Zatem Facebook jest rezultatem jego przynajmniej 10 letniej pracy.

Zarabianie przez internet wymaga czasu

Potrzeba około 3 lat aby od zera stworzyć biznes w internecie. Gdy zaczynałem nie mając pojęcia praktycznie o wszystkim co jest związane z marketingiem internetowym to zarabiałem kilkadziesiąt, a co najwyżej kilkaset złotych w miesiącu. Teraz gdy minęło już trochę czasu, ja zyskałem sporo cennej wiedzy i doświadczenia, moja marka wzrosła tak jak i lista mailingowa. Dziś jednym kliknięciem jestem w stanie wygenerować zysk na kilka tysięcy złotych.

Oczywiście to, że mam takie możliwości dziś, że zarabianie przez internet daje mi spore korzyści materialne i nie tylko, jest rezultatem mojej włożonej pracy przez ostatnie kilka lat. Są ludzie, którzy wykonali więcej pracy, są dłużej na rynku i ich możliwości kilkakrotnie przewyższają moje. Tak samo też w ich przypadku to jest rezultat przebytej drogi, która dziś przynosi takie owoce.

Zarabianie przez Internet może być trudne na początku

Wyobraź sobie taką sytuacje, gdzie siedzisz całymi dniami, po kilkanaście godzin przed monitorem, a na koncie na koniec miesiąca spływa Ci 200-300zł. Nie wygląda to zbyt optymistycznie prawda? Nie uwierzysz ale tak właśnie było w moim przypadku. Nie miałem pojęcia jak się posługiwać HTML, jak tworzyć listę mailingową i całą resztę. Tego wszystkiego musiałem się uczyć, pokonując coraz to kolejne bariery. Tu naprawdę trzeba wygrać walkę z samym sobą aby nie poddać się i iść do przodu.

Znajomi czy rodzina nie ułatwiają sprawy. Nie ma co liczyć na wsparcie, a raczej na ściąganie w dół i odzieranie z marzeń. Wyjaśnią Ci, ze siedzisz nad tym tyle czasu i tylko tyle zarabiasz, podczas gdy oni idą na 8 godzin i na koniec miesiąca dostaną 1500zł. Trzeba być naprawdę twardym aby się nie poddać, ale gdy się nie poddasz to nagroda naprawdę jest warta zachodu. Dziś ja pracuje po 10-20 godzin w miesiącu, robiąc to co lubię zarabiając przy tym przyzwoite pieniądze.

Jeśli ktoś mnie pyta, czy zarabianie przez internet jest proste? Odpowiem wprost, łatwiej jest pójść na 8 godzin robiąc to co inni Ci karzą, przynajmniej na początku. Pytanie tylko czego oczekujesz od życia?

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:


Podobne Artykuły

2 thoughts on “Zarabianie przez internet

  1. A jak jest z zarobkami po tym czasie, który musimy spędzić na ciężkiej harówce, żeby od czegoś zacząć? Powiedzmy po 2 latach? Jak plasują się zarobki i czy warto w to wchodzić?

    1. Bardzo różnie z tym jest, bo niektórzy wchodzą by zobaczyć, pooglądać itp. wtedy nie zarabiają. Inni wchodzą, angażują się i działają z pasją i Ci zarabiają całkiem nieźle.

      Ten artykuł traktuje dość ogólnie, nie wskazałem tam konkretnej branży, czy mikro-niszy. Więc po 2 latach prawdziwej pracy te zarobki będą różne w zależności między innymi od branży, szerokości rynku, zapotrzebowania itp. Może to być kilka tysięcy, a równie dobrze kilkaset tysięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>