Wytrwałość w dążeniu do celu

Kliknij proszę w przycisk 🙂

Podejmujemy się jakiegoś działania. Ciężko pracujemy dążąc do celu. Osiągamy już jakiś mały efekt, daleki jeszcze od końcowego wyniku, ale zmieniamy całą swoją koncepcję. Zaczynamy coś innego od nowa, bo stwierdzimy, że tu będzie lepiej. Często osoby w marketingu sieciowym tak robią. Podejmuje współpracę, bo widzi, że można tam zarobić niezłą sumę. Pracuje 2 lub 3 lata i zmienia firmę zaczynając od nowa. To niestety zdarza się wszędzie, nie tylko w marketingu sieciowym, czy we własnej działalności, ale również w pracy etatowej.

Posłużę tu się przykładem właśnie z marketingu sieciowego, który jest mi w jakimś stopniu bliski. Załóżmy, że pewien mężczyzna podejmuje współpracę w firmie X. Tak konkretnie to podejmuje współpracę z liderami, którzy z tą firmą współpracują. Chce on z nimi działać, bo widzi, że mają oni świetne efekty. Zarabiają miesięcznie kwoty 6 cyfrowe. Ta osoba również chce taki poziom osiągnąć. Ma na cela zarabiać 100 tyś zł miesięcznie. Jest zdeterminowany i nie boi się wyzwań. Angażuje się całym sobą w pracę nad budowaniem sieci. Mijają dwa lata i mężczyzna osiągnął już jakiś poziom rozwoju. Daleki jest jeszcze do swojego punktu, który zakładał na początku, ale miesięcznie zarabia 5 tyś zł. Przyglądając się temu z boku widać, że rozwija się on prawidłowo. Konsekwentnie buduje sieć, zdobywa umiejętności i doświadczenie.

wytrwałość w dążeniu do celuJedak po tych dwóch latach następuje zwrot akcji. Człowiek ten poznaję innych ludzi. Są oni liderami w innej firmie, ale również w marketingu sieciowym. Myśli sobie, żeby może tak zmienić firmę, bo tu będzie lepiej. Sugeruje się oczywiście dobrymi wynikami liderów, którzy tak de facto mają wyniki podobne do poprzednich. Ale jednak myśli sobie, że w nowej firmie będzie dla niego lepiej, bo tam był inny produkt, czy jakieś inne zgrabne wytłumaczenie sobie znajduje.

Rzuca poprzedni projekt, przestaje kompletnie się w niego angażować. Rozpoczyna współprace od nowa, z równie ogromna determinacją i chęcią zrealizowania swojego celu. Ten natomiast zostaje bez zmian. Chcę on zarabiać 100 tyś zł na miesiąc. Ty razem, jako, że już ma doświadczenie osiąga efekty szybciej. Do pułapu zarobków miesięcznych dochodzi już po półtora rocznej pracy. Po dwóch latach zarabia już 8 tys. Jest nieźle, ale nadal jest daleki od osiągnięcia swojego wyznaczonego celu.

W tym właśnie czasie dostaje propozycję od innego lidera, z jeszcze innej firmy. Jest wniebowzięty bo facet zarabia ponad 100 tyś miesięcznie. Sobie myśli, to musi być to. Tutaj będę zarabiał 100 tyś tak jak ten facet. Znowu wykonuje kolejny zwrot o 180 stopni. Przestaje angażować się w poprzednie działania i zaczyna od nowa. Tym razem efekty przychodzą jeszcze szybciej bo po dwóch latach jego zarobki sięgają 10 tys zł.. W trzecim roku zarabia już 20 tyś zł. Następuje w tym momencie coś co wydarzyło się już wcześnie. Dostaje on kolejną super propozycję współpracy z inną firmą, od kolejnego lidera. Tym razem postępuje podobnie jak poprzednio.

Nie będę wypisywał dalej tej historii, bo z kontekstu można sobie dopowiedzieć jak to mniej więcej będzie wyglądało. Jednak zwróć uwagę na pewien fakt. Łącznie minęło 7 lat i w tym czasie facet zarabia 20 tyś zł. Jednak 2 razy porzucał wszystko zaczynając od nowa. Co prawda każdy kolejny początek wychodził mu lepiej, bo miał już większe umiejętności i doświadczenie. Nie zmienia to faktu, ze zaczynał od zera. Gdyby nie był jak ta chorągiewka na wietrze i wciąż nie zmieniał swojego kierunku, to po tych 7 latach byłby znacznie bliżej swojego celu. Zamiast jednak rozwijać dalej to co założył i co mu przynosiło efekty, to rozpoczynał wszystko od nowa.

Wiem co myślisz, że można wykonywać kilka rzeczy jednocześnie. Podejmować współpracę z kilkoma firmami w marketingu sieciowym, czy oprócz tego budować jakiś inny swój biznes. Tak zdecydowanie można to robić. Ja tak robię i cały czas powtarzam, ze dywersyfikacja dochodów jest super. W tym przypadku nie chodzi tu o ta kwestię. Specjalnie podałem taki czarno-biały przykład, aby lepiej to zobrazować i byś miał lepszy obraz na sytuację. Co ciekawe takie bywają nieraz identyczne sytuację, inaczej mogą wyglądać jeśli chodzi o kwoty, ale cała reszta wygląda tak samo.

Sam uczyłem się marketingu internetowego. Stawiałem pierwsze kroki próbując coś zarobić. W końcu jakieś efekty zaczęły przychodzić. W międzyczasie różne inne możliwości dostrzegałem. Nie raz nachodziły mnie myśli aby stworzyć coś innego. Jednak wtedy bym musiał zacząć wszystko od nowa i cała ta kilkuletnia praca by poszła na marne. Może gdybym zaczął od nowa robić coś innego, to pierwsze efekty bym miał szybciej, bo mam już pewne doświadczenie. Jednak start byłby i tak w puncie zero i od początku bym musiał wszystko tworzyć. Takie pomysły się pojawiały i będą się pojawiać. Jednak warto być wytrwałym i dążyć do zrealizowania założonego celu. Z każdym rokiem, z każdym miesiącem i z każdym dniem jestem coraz bliżej.

Jeśli podejmiesz się jakiegoś działania. Masz pomysł na siebie, lub na swój biznes. Masz wyznaczony cel i chcesz go w ten sposób osiągnąć. Po jakimś czasie widzisz, że jest to dobra droga, bo masz coraz lepsze efekty, rozwijasz się i odległość do celu jest coraz mniejsza. Bądź przekonany, że to jest dobra droga. Rób korekty, gdy to jest konieczne. Aktualizuj działania lub dostosuj się do zmian jakie w międzyczasie przyszły. Jednak nie zmieniaj swojego kursu o 180 stopni, bo zaczniesz wszystko od nowa. Bądź wytrwały w dążeniu do celu, bo to najszybsza droga do jego osiągnięcia.

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Jak zdobyć lawinę czytelników na blogu?

Pobierz teraz bezpłatnie poradnik


Facebook Comments

Kliknij proszę w przycisk 🙂

You may also like...

2 komentarze

 1. Adrian pisze:

  Przecież ten mężczyzna przeszedł to następnej firmy ze względu na lepszą motywację, lub inne bodźce, które go mobilizowały to większych zarobków, a których nie było jak można się domyślić w pierwszej firmie. Skąd więc wniosek, że gdyby pozostał w pierwszej to na obecną chwilę zarabiałby więcej? Myślę, że mogłoby tak się nie zdarzyć, ponieważ nie miałby tej lepszej motywacji czy innych bodźców, które pchałyby go naprzód jak w kolejnych firmach.

  • Marcin Gurtowski pisze:

   Ok tak też bywa czasem, ale to są wyjątki.
   Jestem już trochę lat w tej branży i widzę, że większość ludzi przechodzi z firmy do firmy, ale efektu to żadnego nie daje…
   Ale masz rację, to jest czasem przydatne, wręcz konieczne taka zmiana, jednak w tym przypadku to już nie chodzi o brak wytrwałości.
   Dzięki za komentarz 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
shares

Masz za mało czytelników na blogu?

Poznaj sprawdzone metody na zdobywanie lawiny czytelników na blogu

pobierz teraz

Pobierz Bezp��atnie!