To że można zarabiać na blogu, to jest jasna sprawa. Oczywiście nie mówię, że to jest proste jak wykonywanie pewnej czynności fizjologicznej. Nie mniej jednak osoby zainteresowane mogą dowiedzieć się jak zarabiać na blogu. Sam już na swoim blogu napisałem sporo treści na ten temat. Pewnie nie jedno jeszcze przytoczę, aby przybliżyć ten temat.

Jednak tym razem skupię się na tym dlaczego warto zarabiać na blogu. Jakie są tego mocne strony i korzyści płynące dla autora bloga. Oczywiście nie jest to dla każdego, mówię o samym blogowaniu, że nie jest to czynność dla każdego. Co prawda w pewien sposób każdy z nas jest blogerem. Każdy z nas w mniejszy lub większy sposób dzieli się swoją opinią w publiczny sposób. Jednak blogowanie to pewne zobowiązanie autora bloga względem czytelników, do w miarę systematycznego uaktualniania treści na blogu. Z tym już jest nieco gorzej u ludzi i chociażby dlatego blogowanie nie jest dla każdego.

Jak zarabiać na blogu?

Na wstępie pokrótce omówię jakie są najczęstsze metody na to jak zarabiać na blogu. Wiem, że już napisałem dość obszerny artykuł na temat jak zarabiać na blogu, dlatego nie będę zagłębiał się w szczegóły. Po prostu wymienię jakie są sposoby na zarabianie na blogu. Jeśli chcesz poznać temat bardziej szczegółowo, to zapraszam Cię do artykułu jak zarabiać na blogu, tam poznasz temat od podszewki.

Zarabianie na blogu z reklam

Jedna z najpopularniejszych forma zarabiania na blogu. Jest spotykana najczęściej u różnych blogerów. Jednak umieszczanie reklam z Google AdWords, Adtility, AdKontekst nie przynosi dużych kokosów. Mówiąc reklamy na blogu, mam głównie taką formę na myśli. Trzeba mieć lawinę odwiedzin na blogu, aby przyniosło to większe pieniądze. Ale jak już wspomniałem wielki majątek raczej trudno zbić na takiej formie zarabiania na blogu.

Artykuły sponsorowane

Przez artykuły sponsorowane mam na myśli takie, które bloger i tak by umieścił. To znaczy na podobny temat i tak by napisał. Po prostu wpis będzie sponsorowany przez jakąś firmę, czy markę. Ta informacja będzie zawarta w treści, albo będzie jakoś specjalnie oznaczony. Nie polecam tworzenia artykułu, który jest niezgodny z opinią autora. Jeśli bloger uważa, że parabanki są do dupy, a napiszę artykuł o takiej firmie udzielającej pożyczek, że jest cacy. Tylko ze względu na to, że dostał jakieś ochłapy zachęca do produktu, w który sam nie wierzy, to w moich oczach jest tanią kurwą.

Recenzje, opinie, testy produktów

Ta forma zarabiania na blogu jest jak najbardziej zgodna z etyka blogosfery. Bloger nawiązuje współprace z jakąś marką lub firmą i opisuje np. jakiś produkt według swojej opinii. Nie piszę o nim pochlebnie tylko dlatego, że dostał za to pieniądze. Takie kampanię mogą już przynieść większe pieniądze. Napisałem, że mogą, ponieważ jest spora część blogerów, którzy nawiązują taką współpracę za gifty. Czyli np. blogerka modowa napisze artykuł na temat jakiejś kiecki, a jej wynagrodzeniem będzie taka kiecka. Rozumiem to, że zwłaszcza na początku drogi nie zarabia się dużych pieniędzy na blogu. Taka forma zachęca do współpracy, bo brakuje pieniędzy, a fajnie by było napisać na dany produkt artykuł. Jedna przestroga, jak się ustawi nisko poprzeczkę, to trudniej jest się przebić w górę.

Zarabianie na blogu za pomocą sprzedaży

Sprzedawać można wszystko. Od własnych produktów, do produktów innych, czyli np. w programach partnerskich. Nie będę się tu rozdrabniał co można sprzedawać, bo jak obserwuje rynek, to widzę, że niemal wszystko. Sprzedaż można spotęgować poprzez listę mailingową, którą można zbierać za pośrednictwem bloga. Z resztą szczerze polecam zbierać taka listę mailingową. Raz to polepsza Twoje statystyki na blogu jeśli chodzi o wejścia. Dwa pozwala zwiększyć dochody i czerpać zyski z dodatkowy sposób, za pomocą email marketingu. Trzy daje Ci bezpieczeństwo, bo gdyby cokolwiek złego stało się z blogiem, to masz listę. Nieprzewidzianych rzeczy może być wiele, np. ban Twojej strony on Google, albo atak hakerów i po ptakach. Zawsze mniej coś w zanadrzu, aby nie obudzić się pewnego dnia z ręką w nocniku.

Dlaczego warto zarabiać na blogu?

Zarabiać można na wiele sposobów. Nie mówię o blogowaniu, ale ogólnie o możliwościach. Najpopularniejsza forma to jest praca na etacie. Można też prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, albo większy biznes. Jest jeszcze możliwość zarabiania na inwestycjach. No i przebrnąłem przez kwadrant przepływu pieniędzy.

Zarabianie na blogu ja bym zaliczył do jednoosobowej działalności gospodarczej. W końcu musisz się jakoś rozliczać. Można też stworzyć z tego biznes jeśli do tego zatrudnia się sztab ludzi, np. przy tworzeniu grafiki, czy video, albo innych czynności związanych z blogiem.

Wracając jednak do tematu, czyli dlaczego warto zarabiać na blogu. Uważam, że zawsze praca na tak zwanym swoim jest lepsza niż praca na etacie. Nie masz szefa nad głową, pracujesz kiedy chcesz i jak chcesz. To od Ciebie zależy jak będzie wyglądał blog i o czym napiszesz.

Druga ważna sprawa, może i ważniejsza. Tworzenie treści na bloga daje niesamowitą satysfakcję. Dzieje się tak dlatego, że dzielisz się ze swoimi opiniami i twórczością z innymi ludźmi, dosłownie na całym świecie. Dla mnie jest to ogromna satysfakcja. Pewnie wynika to z pewnej potrzeby, która jest opisana w piramidzie potrzeb Maslowa. Chodzi o potrzebę uznania i szacunku. Jest też potrzeba samorealizacji, ale o niej trochę bardziej rozwinę się w nowym akapicie.

kocham swoja praceWięc potrzeba samorealizacji. Nieco bardziej rozwinę to w sposób nieco filozoficzny. Chciałem napisać, o życiu, śmierci i pozostawieniu czegoś po sobie następnym pokoleniom, ale stwierdziłem, ze jednak będzie to zbyt naciągane jak na bloga. Jednak wystarczy to, że gdy prowadzisz bloga, to spełniasz przy okazji jakąś misję, bo Twój blog ma jakiś cel. Może on służyć innym ludziom w radzeniu sobie z własnymi finansami. Może pomagać innym w sferze kulinarnej, albo technicznej. Albo po prostu jest on rozrywką dla innych, co też jest bardzo cenne, bo w końcu daje się radość innym ludziom.

Jakby to wszystko zsumować, to wracamy znowu to tych już jakże znanych słów, czyli rób to co lubisz i naucz się na tym zarabiać. Nie ma nic lepszego jeśli robisz to co lubisz. Praca daje Ci ogromną przyjemność, przez co wykonujesz ją lepiej i jesteś dzięki temu naprawdę dobry w tym. Jak potrafisz jeszcze na tym zarabiać, to jest w ogóle bajka, to tak jakbyś wygrał los na loterii. Właśnie tym jest zarabianie na blogowaniu. Na blogu dzielisz się swoją pasją. Służysz innym, albo dajesz im rozrywkę. Jeszcze przy okazji na tym zarabiasz, czy może być coś lepszego?

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:


Podobne Artykuły