Tworzenie listy w MLM

Kliknij proszę w przycisk 🙂

Po przystąpieniu do marketingu sieciowego, podpisania umowy i gdy już emocje po spotkaniu z nas zejdą, należy pamiętać o kilku krokach, które bezwzględnie trzeba wykonać. Jeśli trafiliśmy na odpowiedniego sponsora, to pewnie nam wszystko wyjaśni, krok po kroku. Niewątpliwie pierwsze co należy zrobić, to sporządzić listę kontaktową. W innym środowisku, wśród agentów ubezpieczeniowych, doradców finansowych określa się ją jako listę stu. Niezależnie jak byśmy ją nazwali, to od tego elementu należy rozpocząć swoją drogę w marketingu sieciowym.

Tak, oczywiście wiem, że masz wszystkich znajomych w książce adresowej w telefonie komórkowym, albo kliencie poczty elektronicznej, czy też w znajomych na Facebooku. Jednak to nie zwalnia Cię z tej czynności. Lista jest czymś w rodzaju planu działania aby osiągnąć cel, nie masz listy to i nie masz planu, więc jak chcesz dojść do celu? Nie wystarczy mieć listy w głowie, jeśli listę masz w głowie, to prawdopodobnie też biznes masz w dupie. Każdy biznes ma za zadanie dotarcie do klientów, jeśli nie dostrzeże się ludzi to nie przetrwa się w biznesie. Dlatego każde przedsiębiorstwo musi mieć dotarcie, w Twoim działaniu, w MLM lista adresowa jest tym dotarciem, no chyba że traktujesz to jako hobby. Musisz wtedy pamiętać, że hobby ma to do siebie, że generuje koszty.

Spis można sporządzić w notatniku, lub w dokumencie tekstowym w komputerze, to już stanowi wolny wybór. Zacznij od spisania osób z rodziny, która jest Ci najbliższa. I tą nieco dalsza. Na tym etapie nie rób selekcji, bo na to przyjdzie czas. Po prostu spisz wszystkich. Często podczas tworzenia listy mamy tendencję do oceniania „ten to nie będzie zainteresowany”, lub „ten to z pewnością się nie sprawdzi”, albo „ten to mnie wyśmieje jak z tym do niego przyjdę” Przestrzegam Cię, nie rób tego, nie próbuj bawić się w wróżkę i nie prorokuj czy kuzyn Albert będzie zainteresowany, pozwól by to oni podjęli decyzję. Następnie na listę wpisujemy osoby z najbliższego kręgu, czyli własnych znajomych, osoby z pracy, z obecnej pracy, z dawnej pracy, ze szkoły obecnej i dawnej, sąsiadów, znajomych z klubu fitness itd. Teraz czas na osoby, które mogą Cię kojarzyć czyli: fryzjerka, mechanik samochodowy, instruktor fitness, nauczyciel Twojego dziecka, instruktor jazdy itd. Teraz czas na osoby z wizytówek. Niektóre osoby tak jak i ja mają nawyk zbierania wizytówek. Masz wizytówki? Wpisz te osoby na swoją listę.

Masz spisaną listę i pewnie zaczynają się gromadzić w Tobie wątpliwości. Może myślisz, że przecież nie odzywałem się od lat i co ten znajomy sobie pomyśli? Ale ta osoba też się nie odzywała. Rozmowy wtedy wyglądają przeważnie w podobny sposób, ta osoba będzie zaskoczona Twoim telefonem, ale pozytywnie. W trakcie rozmowy zawsze padnie pytanie, co tam u Ciebie słychać, albo co porabiasz. To jest naturalne, że człowiek zada takie pytanie jak się kilka lat nie widziało drugiej osoby. Proponujesz wtedy luźne spotkanie, aby wpadł na kawę, czy na piwo i wtedy mu opowiesz co porabiasz. Prosty sposób prowadzący do spotkania. Do osób z wizytówek tak samo dzwonisz i mówisz, że kiedyś mieliście okazje się spotkać, wymieniliście się wizytówkami. Chcesz się umówić bo masz do omówienia interesującą sprawę. Takie osoby nie zadają zbędnych pytań typu: „ale co chcesz mi powiedzieć?” bo wiedzą, że takie rozmowy nie załatwia się przez telefon.

W budowaniu marketingu sieciowego online wygląda to trochę inaczej. O tamtej metodzie pewnie będę jeszcze pisał, ale to już innym razem. Tak samo napiszę przy następnej okazji, co robić gdy lista Ci się skończy, czyli jaki jest sposób na to by lista kontaktowa nigdy się nie skończyła. Jak zrobisz dobrze listę, będzie to pierwszy, bardzo duży krok do sukcesu.

 


Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Jak zdobyć lawinę czytelników na blogu?

Pobierz teraz bezpłatnie poradnik


Facebook Comments

Kliknij proszę w przycisk 🙂

You may also like...

2 komentarze

  1. Elzbieta Karnacz pisze:

    Dobry poczatek, zapowiada sie interesujaco. Dziekuje

  2. Seba pisze:

    ciekawy artykuł:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
shares

Masz za mało czytelników na blogu?

Poznaj sprawdzone metody na zdobywanie lawiny czytelników na blogu

pobierz teraz

Pobierz Bezp��atnie!