ExpertPartner » Programy Partnerskie http://www.expertpartner.pl Twój partner w biznesie Tue, 03 Jun 2014 09:25:48 +0000 pl-PL hourly 1 #/?v=3.9.1 Piramida finansowa, marketing sieciowy, program partnerski /piramida-finansowa-marketing-sieciowy-program-partnerski/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=piramida-finansowa-marketing-sieciowy-program-partnerski /piramida-finansowa-marketing-sieciowy-program-partnerski/#comments Mon, 17 Feb 2014 19:14:05 +0000 /?p=1297 Istnieje wiele nieporozumień związanych z piramidą finansową, marketingiem sieciowym i programem partnerskim. Wiele ludzi nie potrafi ich odróżniać od siebie. Dla tych osób, to jest jedna świnia i wszędzie widzą piramidy finansowe. Skoro tak, to podejrzewam, że nie mają oni pojęcia czym jest piramida finansowa. Dlatego postanowiłem raz na zawsze wyjaśnić różnicę między piramidą finansową a całą resztą. Ta umiejętność rozpoznawania piramid finansowych się przyda, ponieważ Polacy wciąż topią swoje pieniądze w nich licząc na nieprzeciętne zyski. Wyjaśnię więc czym jest piramida finansowa, jakie są jej rodzaje. Dlaczego tak wielu naiwnych bierze udział w tego typu systemach. Więc sporo miejsca poświecę piramidzie finansowej. Oprócz tego tematu zajmę się w tym artykule też marketingiem sieciowym. Spora część ludzi myli go z piramidą finansową. Dlatego wytłumaczę czym jest marketing sieciowym. Pokażę w jaki sposób on działa. No i na sam koniec omówię temat programów partnerskich. Rzadziej są one brane za piramidę finansową, ale jednak się to zdarza. Przedstawię więc sposób w jaki działa program partnerski, tak aby wyjaśnić czym on tak naprawdę jest. Piramida finansowa No to na sam początek piramida finansowa. Już sama nazwa powoduje, że jeżą się włosy na plecach i nie tylko na plecach. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Czy piramida finansowa rzeczywiście jest taka zła? Odpowiedź brzmi TAK, a świadczą o tym utracone miliardy dolarów i miliony oszukanych ludzi na całym świecie. Liczby są w istocie olbrzymie, a skala zjawiska ogromna. Już samo to przemawia za tym aby unikać piramid finansowych, aby obchodzić je szerokim łukiem. Tylko aby móc to zrobić, trzeba […]

Post Piramida finansowa, marketing sieciowy, program partnerski pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Istnieje wiele nieporozumień związanych z piramidą finansową, marketingiem sieciowym i programem partnerskim. Wiele ludzi nie potrafi ich odróżniać od siebie. Dla tych osób, to jest jedna świnia i wszędzie widzą piramidy finansowe. Skoro tak, to podejrzewam, że nie mają oni pojęcia czym jest piramida finansowa. Dlatego postanowiłem raz na zawsze wyjaśnić różnicę między piramidą finansową a całą resztą. Ta umiejętność rozpoznawania piramid finansowych się przyda, ponieważ Polacy wciąż topią swoje pieniądze w nich licząc na nieprzeciętne zyski.

Wyjaśnię więc czym jest piramida finansowa, jakie są jej rodzaje. Dlaczego tak wielu naiwnych bierze udział w tego typu systemach. Więc sporo miejsca poświecę piramidzie finansowej. Oprócz tego tematu zajmę się w tym artykule też marketingiem sieciowym. Spora część ludzi myli go z piramidą finansową. Dlatego wytłumaczę czym jest marketing sieciowym. Pokażę w jaki sposób on działa. No i na sam koniec omówię temat programów partnerskich. Rzadziej są one brane za piramidę finansową, ale jednak się to zdarza. Przedstawię więc sposób w jaki działa program partnerski, tak aby wyjaśnić czym on tak naprawdę jest.

Piramida finansowa

No to na sam początek piramida finansowa. Już sama nazwa powoduje, że jeżą się włosy na plecach i nie tylko na plecach. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Czy piramida finansowa rzeczywiście jest taka zła? Odpowiedź brzmi TAK, a świadczą o tym utracone miliardy dolarów i miliony oszukanych ludzi na całym świecie. Liczby są w istocie olbrzymie, a skala zjawiska ogromna. Już samo to przemawia za tym aby unikać piramid finansowych, aby obchodzić je szerokim łukiem. Tylko aby móc to zrobić, trzeba najpierw ją rozpoznać, wiedzieć czym ona jest.

Zacznijmy od tego, że jest kilka rodzajów piramid finansowych. Może nie do końca piramid, bo każde z nich ma swoje własne określenia. Jednak każde z nich jest niemoralne i działa tylko po to aby wyłudzić pieniądze od innych. Pierwsze z nich to tak zwane łańcuszki św Antoniego. Kolejne udają, że nie są piramidą, bo w ofercie jest coś w rodzaju produktu, ale tak naprawdę to zmyła. No i wreszcie są parabanki, czyli takie piramidy, które udają lukratywną inwestycję.

Łańcuszki św Antoniego

lancuszekNajbardziej prosta i najbardziej prymitywna forma piramidy finansowej. Tutaj nie ma udawania, że jest jakaś inwestycja, czy produkt. Po prostu masz wpłacić pieniądze i naciągnąć kolejnych aby wpłacili pieniądze i dalej naciągnęli, bo w konsekwencji takich działań pieniądze wpłyną na Twoje konto. Pewnie nie raz spotkałeś się z czymś takim. Ja wielokrotnie dostawałem podobne maile. Były w nich jakieś wyliczenia, które były podstawą do tego abym wpłacił niewielkie pieniądze i czekał na zysk. W wiadomości było podanych 5 kont bankowych i każdy miał przypisaną pozycję od 1 do 5. Twoim zadaniem jest wpłacić niewielką sumę, np. 10 zł na konto znajdujące się na pierwszej pozycji. Gdy już, to zrobisz to teraz dostajesz misję. Masz rozesłać to gówno do jak największej liczby osób. Tylko tym razem osuwasz konto z pozycji pierwszej, a swoje dopisujesz na pozycji 5. z matematycznego punku widzenia wygląda to tak, że jeśli znajdziesz pięć osób, które wpłacą po 10 zł i roześlą dalej, też do pięciu osób i tak w kółko, to w końcu dostaniesz i Ty pieniądze. I to nie byle jakie pieniądze, bo gdy zachować stosunek, że każdej osobie uda naciągnąć się pięć osób, to wiadomość z Twoim nr konta na pozycji pierwszej trafi do 625 osób. W takim przypadku na Twoje konto zostanie przelane 6250zł. Przelewasz 10 zł, a dostajesz 6250 zł, może dlatego tak wielu chciwych przyłączało się do łańcuszków.

W tych czasach łańcuszki przesyłane są drogą elektroniczną w postaci wiadomości emailowych. Zanim jeszcze internet stał się powszechny, to łańcuszki były przesyłane zwyczajnie pocztą. Cały misterny plan bierze jednak w łeb jeśli znajdą się takie cwaniaki, które podmienią wszystkie 5 nr konta. Dziś wielu z nas ma konta w kilku bankach. Ja mam konta w około 7-8 bankach. Więc o większą ilość nr kont nie trudno. Ja nigdy łańcuszka pocztą tradycyjną nie dostałem, jednak na skrzynkę email takich wiadomości przyszło do mnie mnóstwo. Nigdy jednak nie wpłaciłem żadnej sumy na podane konto. Nie powieliłem też tych działań, które były opisane w instrukcji. Zawsze uważałem to za coś niemoralnego i taniego. Odnoszę wrażenie, że takich łańcuszków już mniej krąży, już nie dostaje tyle tego co kiedyś. Widocznie ludzie są ostrożniejsi, albo łańcuszki ewoluowały.

Piramidy udające, że nie są piramidami

Szczerze mówiąc nie wiem jak to nazwać więc napisałem to tak jak napisałem. Systemy takie są już mądrzejsze od łańcuszków. Po pierwsze skonstruowane są w taki sposób, że przeciętny Kowalski nie jest w stanie oszukać systemu na swoją korzyść. Te piramidy udają, że nie są piramidami, bo oferują coś w rodzaju produktu. Ciężko nazwać to wartościowym produktem, a już na pewno nie są warte one ceny jaka jest proponowana. Ty jesteś zobowiązany do tego aby wykupić produkt, a zarabiasz na tym, jak wciśniesz ten produkt kolejnym osobom, te kolejnym i tak w kółko.

Produkt w takich piramidach to badziewie zupełnie bez wartości, a nawet jeśli mają jakąś wartość to ich cena jest wielokrotnie wyższa. Często produkty są wirtualne, np. czegoś w rodzaju jakby kursy. Możemy się skrzyknąć i umówić się, że produktem będzie kurs video gotowania wody. Wycenimy go na 500 zł. Zarabiać będziemy na wciskaniu tego kursu kolejnym osobą i wmawianiu im, że też muszą go dalej wciskać aby zarobić. Ustalimy tak plan marketingowy, że co któraś prowizja będzie wpadała do osoby, która Ciebie wprowadziła. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni. Bezwartościowy kurs będzie się sprzedawał, niektórzy będą zarabiać, a wszyscy będą ekspertami od gotowania wody.

Parabanki

Nie ma takiego określenia w słowniku prawniczym jak parabanki. To słowo występuje w mowie potocznej. Zaś parabankami określa się firmy oferujące lichwiarskie pożyczki, które zarabiają na odsetkach z kosmosu. Ale też parabankami określa się takie spółki, które oferują lukratywne inwestycje. W rzeczywistości inwestycja jest tylko na papierze, a cała reszta to ściema. Właśnie to drugie zjawisko można nazwać piramidą finansową.

W Polsce nadal wiele osób liże rany po Amber Gold. Naciągnęli oni ludzi na około 700 milionów złotych. Tych oszukanych ludzi było około 11 tysięcy. Większość z nich nie odzyska ani złotówki, bo tych pieniędzy zwyczajnie nie ma. To nie była pierwsza firma tego typu w Polsce. Jednak Polacy nie nauczyli się na własnych błędach. Pierwsza taką firmą w Polsce było BKO. Bezpieczna Kasa Oszczędnościowa przypominała nazwą Powszechną Kasę Oszczędnościową. W rezultacie około 10 tysięcy osób zostało oszukanych. Po drodze pojawiło się sporo podobnych firm i spółek i cały czas chętni i pazerni na szybki zysk się znajdywali. Jak już wymieniłem kilka spółek to jako ciekawostkę dodam, że największą na świecie była stworzona przez Bernarda Madoffa piramida finansowa. Naciągnął on ludzi na około 50 miliardów dolarów. To był dopiero wilk z Wall Street.

Piramidy takie obiecują ponadprzeciętne stopy zwrotu. Od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy procent stopy zwrotu rocznie. Na papierze inwestor inwestuje w coś konkretnego np. w złoto. Papier wszystko przyjmie, a w rzeczywistości nie ma tam żadnych inwestycji. Zysk uczestnika jest uzależniony od wpłat kolejnych uczestników. To nawet ma swoje określenie, bo określa się to schematem Panziego, że tak przewrotnie powiem, na cześć pierwszego twórcy piramidy finansowej.

parabankWygląda to tak, że inwestorom wydaje się, że inwestują w coś konkretnego np. w złoto, albo cokolwiek innego. Wydaje się im też, że zarobią nieprzeciętne pieniądze. Tymczasem z ich wpłat generowane są wypłaty dla wcześniejszych inwestorów. Tylko aby dokonać jedna wypłatę potrzebne jest dużo więcej wpłat niż tylko jedna. Trzeba jeszcze wykarmić cały system, zarząd, pracowników i inne opłaty. Nie ma szans to na przetrwanie, bo zwyczajnie po jakimś czasie zabraknie ludzi na planecie, aby system był wypłacalny.

Ciekawostką jest to, że na podobnej zasadzie działa ZUS. Wpłacasz pieniądze na ZUS, które są zapisywane w kajet, ale tych pieniędzy po chwili nie ma. Wypłacane są one od razu między innymi na wypłaty dla emerytów. Dzisiejsi emeryci to wcześniejsi inwestorzy systemu ZUSowskiego. Różnica między ZUSem, a innymi piramidami polega na tym, że ZUS jest obowiązkowy.

Dlaczego piramidy wciąż działają

Skoro piramidy finansowe są takie złe, miliony ludzi zostało oszukanych wtapiając łącznie miliardy dolarów, to dlaczego wciąż powstają nowe. Tak działa prawo rynku, powstają nowe, bo wciąż nie brakuje chętnych na to aby z nich skorzystać. Jest popyt, to i jest podaż. Cały czas nie brakuje chętnych, którzy chcą szybko zarobić najlepiej nic nie robiąc. Naiwność idzie w parze z pazernością. Jesteśmy pazerni i trzeba to jasno przyznać. Taki człowiek zobaczy, że gdzieś może na szybko i nieprzeciętnie dużo zarobić. Jest to ładnie opakowane i ładnie sprzedane przez gościa w drogim garniturze, to nie sposób nie skorzystać. Jest masa ludzi, którzy szukają takich szybkich strzałów, czy magicznych przycisków. Zobacz ile ludzi w Polsce gra systematycznie w lotto.

Kiedyś przeczytałem w książce coś takiego: „zanim zaczniesz inwestować, zainwestuj w wiedzę”. Polakom brakuje edukacji, ale nie zwykłej edukacji, bo tej mamy aż zanadto, a ludzi wykształconych jak nigdy wcześniej. Polakom brakuje edukacji finansowej. Brak inteligencji finansowej powoduje, że wciąż wiele osób skuszona jest podobnymi inwestycjami, bo nie potrafią zobaczyć, że inwestycja z góry skazana jest na porażkę. To oprócz pazerności jest kolejną przyczyną. Dlatego warto zainwestować w edukację finansową aby uchronić swoje finanse przed podobnymi historiami.

Marketing sieciowy

To teraz marketing sieciowy, który przez wielu jest brany za piramidę finansową. Marketing sieciowy, to marketing sieciowy, ma swoją definicję i jeżeli ktoś uważa go za piramidę finansową to tylko wynika z jego braku wiedzy na ten temat. Stwierdzenie, że marketing sieciowy jest tym samym co piramida finansowa, to tak jakby powiedzieć, że Polska, to w sumie Rosja. Co ciekawe wiele osób tak właśnie myśli. Są między innymi ludzie w Stanach Zjednoczonych, którzy tak uważają. Polska, to Polska, a nie Rosja, a ich przekonania wynikają z braku wiedzy i ignorancji.

Marketing sieciowy ma jasno określone działanie. Tworzy się rynek zbytu na określony produkt. Nie istotne co to jest, mogą być to kosmetyki, albo suplementy, czy cokolwiek innego. Jest to towar, na który jest jakieś zapotrzebowanie. Jeśli znajdziesz klienta na ten towar i ta osoba przyjdzie z Twojego polecenia, to za każdym razem gdy ta osoba dokona zakupu, Ty dostaniesz prowizję. Jeśli ta osoba przyprowadzi kolejną osobę, to Ty też dostaniesz z tego prowizję. Sposób w jaki to się odbywa określa konkretny plan marketingowy firmy w marketingu sieciowym. Nie będę zagłębiał się w to jak wyglądają plany marketingowe. Jest ich tak dużo i niektóre są tak rozbudowane, że moglibyśmy rozmawiać o tym przed dwa dni non stop.

W każdym bądź razie polega to na tym, aby przekonać innych, by korzystali z produktów firmy X, zamiast z firmy Y. W ten sposób, za każdy zrobiony obrót dostaniesz jakąś niewielką część pieniędzy. To tak jakbym otworzył swój sklep, w którym miałbym to samo co jest w Biedronce. Jednak bym nie przeznaczał pieniądze w reklamę. Za to powiedziałbym Ci, jeśli zrobisz zakupy u mnie to za każdym razem dostaniesz jakiś zwrot pieniędzy. Ponadto jeśli przyprowadzisz do mnie innych, to za każdym razem, gdy oni zrobią zakupy, ja Tobie dam część z zarobionych pieniędzy. Tak to działa w dużym uproszczeniu.

Nie będę na Ciebie zarabiał. Niektórym się wydaje, że prawa ekonomii ich nie dotyczą i na nikogo nie zarabiają. Jeśli nie mieszkasz gdzieś na odludziu, żywiąc się tylko tym co sam wyhodujesz lub upolujesz. Ubierasz się wyłącznie w to co sam złapiesz i zrobisz. Jeśli tak Twoje życie nie wygląda, to mam złą wiadomość, zawsze na kogoś pracujesz. Robiąc zakupy w hipermarkecie, czy u pani Jadzi na rogu, to zawsze na kogoś pracujesz. Jadąc do pracy autobusem, lub tankując na stacji, to zawsze na kogoś pracujesz. Pracując dla swojego szefa, zawsze na kogoś pracujesz. Prowadząc własna działalność, też na kogoś pracujesz, bo np. wykonujesz dla kogoś zlecenia. Niektórym jednak się wydaje się, że tak nie jest. Dopiero w sytuacji współpracy w marketingu sieciowym dostrzegają, że będą na kogoś pracować i to już zaczyna przeszkadzać.

To oczywiście nie działa tak, że trzeba wciągnąć jakiegoś jelenia, który będzie na Ciebie zarabiał. To jest bzdura, co niektórym tak się wydaje, ale Ci sami nie zarobili nigdy pieniędzy w marketingu sieciowym. Właśnie przez taki sposób myślenia. Wynagrodzenie jest przede wszystkim za efekty, jeśli nic się nie zrobi, to dokładnie tyle samo się zarobi.

Są jeszcze tacy, którzy zarzucają budowania jakiejś ideologi wokół produktu np. kosmetyków, chemii gospodarczej, kawy, czy innych produktów. To jest prawda, przypisuje się jakąś ideologię. Nie raz się spotkałem, gdy jakiś człowiek tłumaczył, że ta kawa jest jedyna w swoim rodzaju. Pije już tylko tą i żadną inną. Był jednak ostatnio u znajomego i on poczęstował go swoją kawą, po której jego żołądek się zbuntował.

Za to właśnie płaci firma, za reklamę. Firmy działające w sektorze marketingu sieciowego nie reklamują się w mediach. One płacą osobą, które korzystają z ich produktów za to, że reklamują ich firmę. Zobacz jak wyglądają reklamy w telewizji. W takich reklamach jeszcze bardziej jest przypisywana ideologia do produktu, bo np. tylko używając jakiegoś antyperspirantu będziesz pachniał męsko. Tak właśnie wyglądają reklamy i takie firmy pozwalają zwykłemu kowalskiemu zarabiać na reklamowaniu. Jeśli nie jest się znanym celebrytą, nie strzeliło się ponad 20 bramek w Bundeslidze, w jednym sezonie, nie grało się głównej roli w znanym filmie, to są raczej marne szanse aby dostać angaż w reklamie za 500 tyś, czy milion złotych. Jednak za pośrednictwem marketingu sieciowego za reklamowanie można zarobić tyle, lub nawet znacznie więcej.

Program Partnerski

Programy partnerskie chociaż rzadziej, to też są czasem wrzucane z piramidami finansowymi do jednego worka. Zdecydowanie niesłusznie, bo program partnerski ma jasno wytłumaczony sposób działania. W programie partnerskim otrzymuje się prowizję za skuteczną sprzedaż produktu, którego nie jest się producentem. Są też programy partnerskie, gdzie nie trzeba sprzedawać, a prowizje są naliczane np. za kliknięcie w baner, czy założenie gdzieś konta. Mniejsza już o to, skupie się na tych gdzie jednak przechodzą transakcje gotówkowe.

Program partnerski działa bardzo prostu. Ja organizuje co jakiś czas płatne szkolenie. Załóżmy, że robię szkolenie pt skuteczny email marketing. Wartość tego szkolenia to 100 zł, tyle musi zapłacić klient jeśli chce uczestniczyć w szkoleniu. W tym momencie mówię Tobie, że oddam Ci 50% zysku za każdego przyprowadzonego przez Ciebie klienta. Ty nie musisz przejmować się niczym, ani organizacją szkolenia, ani przeprowadzeniem szkolenia itp. Twoim zadaniem jest jedynie przyprowadzić osoby zainteresowane do mnie i za to dostaniesz 50 zł za każdą przyprowadzoną osobę, która zdecyduje się uczestniczyć w szkoleniu. To jest uczciwy układ, bo Ty nie przejmując się produktem zarabiasz pieniądze. Ja dzięki Tobie zarabiam, co prawda nie 100%, ale przecież gdyby nie Ty, to bym nie miał tego klienta. Zadowolony jest również klient, bo dzięki Tobie dostał to czego szukał i potrzebował.

Tak w uproszczeniu działa program partnerski. Nie potrzebujesz posiadać własnego produktu. Wystarczy, że przyłączysz się do jakiegoś programu partnerskiego, a za polecenia będziesz dostawać prowizję. Nie musisz też inwestować w towar zgodnie z zasadą aby taniej kupić i drożej sprzedać. Twoim zadaniem jest skierowanie człowieka na stronę z ofertą, albo sklep internetowy i to wszystko.

Na zakończenie

Wiesz już zatem czym jest piramida finansowa. Dzięki temu nie pomylisz marketingu sieciowego, czy programu partnerskiego z piramidą finansową. Co najważniejsze, mam nadzieje, że dzięki temu nie stracisz pieniędzy skuszony niesamowitymi zyskami przez jakąś piramidę finansową. Jak widzisz również, nie ma też nic złego w marketingu sieciowym. Nie jest to żadna sekta, tylko sposób na zarabianie pieniędzy. Są też programy partnerskie, które sam bardzo lubię. Lubie je ze względu na prostotę i jasność w sposobie działania. Lubię też z tego względu, że wykonując tylko niewielką część pracy, dostaje dużą część zysku z całości. Dlaczego aż tak dużo płaci się partnerom? Powiem krótko, chociaż można by było poświęcić na to osobny artykuł. W programach partnerskich można dużo zarobić, bo umiejętność sprzedaży jest bardzo cenna.

Chcesz zarabiać na inwestycjach w ziemie? Zapisz się

Imie: email:

Post Piramida finansowa, marketing sieciowy, program partnerski pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/piramida-finansowa-marketing-sieciowy-program-partnerski/feed/ 2
Programy partnerskie jak zacząć /programy-partnerskie-zaczac/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=programy-partnerskie-zaczac /programy-partnerskie-zaczac/#comments Fri, 24 Jan 2014 18:29:59 +0000 /?p=1149 Programów partnerskich jest wiele. Wcale nie jest tak łatwo znaleźć najlepsze programy partnerskie odpowiadające naszej działalności. Na każdym kroku kuszą nas współpracą. A gdy już znajdziesz odpowiedni dla siebie, pojawia się pytanie – jak zacząć działać w programie partnerskim? Bardzo ważne pytanie, bo nie wystarczy się przyłączyć i liczyć na zyski. Aby zarabiać w programach partnerskich potrzebna jest odpowiednia strategia, plan działania. W tym artykule przedstawię czym są programy partnerskie w praktyce. Tak jak już wcześniej wspomniałem, wybór najlepszego programu partnerskiego nie jest prosty. Być może dlatego, że nie ma najlepszego programu partnerskiego. Z pewnością są różne programy partnerskie, i każdy ma swoje mocne i słabe strony. Dla jednej osoby program partnerski X będzie najlepszy, a tymczasem dla innej osoby współpraca z tą firmą nie będzie owocna. Może to wynikać z formy działalności jaką prowadzi jedna i druga osoba. Bardziej uściślając od możliwości jednej i drugiej osoby. Od wielkości dotarcia potencjalnie zainteresowanych osób. Od profilu grupy docelowej, np. czym się interesują, jakie maja potrzeby. Ktoś może prowadzić forum lub bloga o tematyce technologicznej. Być może dla tej osoby będzie odpowiedni program partnerski Ceneo. Dla osoby prowadzącej bloga poradnikowego, być może najbardziej odpowiednie będą programy partnerskie z info produktami, np. Interkursy. Z pewnością temat jak wybrać najlepszy program partnerski do własnych potrzeb jest ważny. Jest on również dość obszerny i zasługuje na osobny artykuł. Prawdopodobnie w innym terminie zajmę się tym tematem, a tymczasem, w jaki sposób zacząć działać w programie partnerskim. Jak zaczynałem w programie partnerskim Moje początki z programami partnerskimi były gdzieś na początku […]

Post Programy partnerskie jak zacząć pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Programów partnerskich jest wiele. Wcale nie jest tak łatwo znaleźć najlepsze programy partnerskie odpowiadające naszej działalności. Na każdym kroku kuszą nas współpracą. A gdy już znajdziesz odpowiedni dla siebie, pojawia się pytanie – jak zacząć działać w programie partnerskim? Bardzo ważne pytanie, bo nie wystarczy się przyłączyć i liczyć na zyski. Aby zarabiać w programach partnerskich potrzebna jest odpowiednia strategia, plan działania. W tym artykule przedstawię czym są programy partnerskie w praktyce.

Tak jak już wcześniej wspomniałem, wybór najlepszego programu partnerskiego nie jest prosty. Być może dlatego, że nie ma najlepszego programu partnerskiego. Z pewnością są różne programy partnerskie, i każdy ma swoje mocne i słabe strony. Dla jednej osoby program partnerski X będzie najlepszy, a tymczasem dla innej osoby współpraca z tą firmą nie będzie owocna. Może to wynikać z formy działalności jaką prowadzi jedna i druga osoba. Bardziej uściślając od możliwości jednej i drugiej osoby. Od wielkości dotarcia potencjalnie zainteresowanych osób. Od profilu grupy docelowej, np. czym się interesują, jakie maja potrzeby. Ktoś może prowadzić forum lub bloga o tematyce technologicznej. Być może dla tej osoby będzie odpowiedni program partnerski Ceneo. Dla osoby prowadzącej bloga poradnikowego, być może najbardziej odpowiednie będą programy partnerskie z info produktami, np. Interkursy. Z pewnością temat jak wybrać najlepszy program partnerski do własnych potrzeb jest ważny. Jest on również dość obszerny i zasługuje na osobny artykuł. Prawdopodobnie w innym terminie zajmę się tym tematem, a tymczasem, w jaki sposób zacząć działać w programie partnerskim.

Jak zaczynałem w programie partnerskim

Moje początki z programami partnerskimi były gdzieś na początku 2011 roku. Wtedy byłem świerzakiem w marketingu internetowym. Budowałem listy mailingowe, wtedy jeszcze nie było wiele osób na nich. Jednak znałem strategie, dzięki którym na moje listy przybywało sto osób dziennie. Prowadziłem wtedy bloga Nawyk Sukcesu na Blogspocie. Wtedy intensywnie zastanawiałem się nad tym jak zarabiać dobre pieniądze w internecie. Zarówno ja i Marcin Oniszczuk zmagaliśmy się z tym pytaniem. Pewnie jak obserwujesz nasze poczynania to wiesz, że razem zaczynaliśmy przygodę z marketingiem internetowym.

Pierwsze sprzedaże w internecie i pierwsze zarobione pieniądze mieliśmy już za sobą. Kilka miesięcy wcześniej sprzedawaliśmy nasze e-booki. Na pierwszy ogień poszła publikacja Marcina Oniszczuka „Biblia MLM – 9 kroków postępowania”. Następnie zaczęliśmy promować moje dzieło o dumnie brzmiącym tytule „Zwycięstwo nad samym sobą”. Nawet dzisiaj można znaleźć w internecie i zamówić jedną oraz drugą pozycję. Pomimo tego, że dokonaliśmy wtedy sprzedaży, to początki nie były łatwe. Na e-bookach nie zarabia się zbyt wiele.

Chciałem zarabiać większe pieniądze i chciałem zarabiać systematycznie. Problem w tym, że nie bardzo wiedziałem jak to zrobić. Miałem tą świadomość, że można. Widziałem, że są ludzie którzy dobrze zarabiają w internecie na sprzedaży info produktów. Sam tego w jakimś stopniu doświadczyłem. Co prawda nie były to kosmiczne pieniądze. Jednak wiedziałem, że gdy zwiększy się skale, to analogicznie zwiększą się zyski. Któregoś mroźnego wieczoru podczas spaceru wpadłem na pomysł aby zarejestrować się w programie partnerskim i promować z niego produkty.

Miałem listy mailingowe. Dla każdej listy miałem przygotowana kolejkę wiadomości. W tych wiadomościach były same wartości, bez żadnych wiadomości z ofertą. Założyłem konto w programie partnerskim Interkursy. Wewnątrz wybrałem oferty info produktów, które były powiązane tematycznie, z tym co miałem przygotowane na listach mailingowych. Napisałem wiadomości, w których umieściłem linki do ofert. Następnie te maile wstawiłem do kolejki wiadomości. Pomysł okazał się trafiony. W kolejce wiadomości miałem w różnych miejscach rozmieszczone, maile kierujące do różnych ofert. Wszystkie kierowały do produktów z programu partnerskiego. Gdy ktoś dokonał zakupu wchodząc na ofertę z mojego linka, ja dostawałem prowizję. W tamtym czasie każdego dnia zostawała mi naliczana prowizja. Wysokość tych prowizji oscylowała w granicach kilkudziesięciu do około stu złotych dziennie. Wyglądało to obiecująco. Wtedy działało to całkiem nieźle. Dziś już taki system sprzedaży za pomocą kolejki wiadomości nie jest tak skuteczny. Marketing internetowy jest dynamiczny. Z dnia na dzień coś się tu zmienia. Obecnie inna forma sprzedaży w internecie daje najlepsze efekty. Jednak trzeba być czujnym. Należy cały czas się szkolić aby trzymać rękę na pulsie i prawidłowo reagować na zmiany.

Kilka miesięcy później ruszał projekt Miasto Szkoleń, a wraz z nim program partnerski. To było dość duże wydarzenie i wielu znanych marketerów internetowych brało w tym udział. Ja i Marcin Oniszczuk również postanowiliśmy wziąć udział w promocji. Projekt dopiero ruszał i został ogłoszony konkurs na najskuteczniejszego partnera. Wygrywał ten partner, z którego polecenia zostanie dokonane najwięcej sprzedaży. My spóźniliśmy się z promocją, większość osób rozpoczęła przed nami. Jednak przez ten czas bardzo intensywnie promowałem Miasto Szkoleń, oraz mocno skupiłem się na pozyskiwaniu nowych osób na listę mailingową. W rezultacie wygrałem ten konkurs. Zostałem najskuteczniejszym partnerem Miasta Szkoleń. W późniejszym czasie wygrałem parę innych konkursów dla partnerów z Miasta Szkoleń. Dziś już ten projekt nie jest aktywny. Cały czas wisi na serwerach i można zamówić archiwalne szkolenia. Łącznie Miasto Szkoleń rozdało ponad 100 tyś złotych prowizji. Ja za swoją prace odebrałem najwyższe prowizje spośród wszystkich partnerów. 

To był dla mnie z pewnością słuszny krok gry zacząłem współpracować w programach partnerskich. Teraz również uczestniczę w programach partnerskich. Priorytetem są dla mnie takie, które dają mi potencjalnie najwyższy zysk i pozwalają budować tak zwany dochód pasywny. Jednak czy to było na początku, czy teraz, to kluczową role odgrywa przy tym email marketing. Wtedy wystarczyły kolejki wiadomości, teraz wykorzystuje się kampanie sprzedażowe. Jednak to lista mailingowa stanowi dla mnie zasięg i dotarcie do potencjalnych klientów. Nie tylko lista mailingowa jest sposobem na stworzenie sobie zasięgu. To może być również popularny blog, albo forum. 

Zasięg w programie partnerskim

Prowizje w programach partnerskich odbiera się przeważnie za polecenie jakiegoś produktu. Są programy partnerskie gdzie prowizja jest wypłacana za samo przejście na stronę. Czyli tak zwane kliknięcie w baner, który kieruje na stronę. Są to przeważnie bardzo niskie stawki za kliknięcie. Wyższe stawki, często procentowe dostajemy w programach partnerskich, gdzie prowizja jest wypłacana za polecenie produktu. Są to np. bankowe programy afiliacyjne, gdzie prowizja będzie Ci naliczona gdy polecisz komuś założenie konta. 

W każdym programie partnerskim wszystko sprowadza się do jednego. Wszystko zależy od zasięgu jakim dysponuje partner. Jeśli masz dostać prowizję za kliknięcie w baner umieszczony na Twojej stronie, to musisz zadbać aby strona miała jak najwięcej odwiedzin. Wizyty Twojej strony to jest Twój zasięg jakim dysponujesz. Im Twoja strona ma więcej wizyt, oraz więcej unikalnych użytkowników, tym większy posiadasz zasięg. Podobnie jest w przypadku polecenia produktu. Można polecać za pomocą bloga, np. umieszczając baner, lub pisząc artykuł. Można wykazać się większą kreatywnością i nagrać film. Sytuacja niemal identyczna, bo wizyty na stronie maja kluczowe znaczenie. Im większy posiadasz zasięg w postaci wizyt na swojej stronie, to masz większa szansę na to, że ktoś kliknie w baner. Ilość osób odwiedzających stronę również przekłada się na wykonanie akcji, np. zakup produktu. Pozostają jeszcze listy mailingowe, w których też budujemy zasięg. Każda kolejna osoba zapisana na listę mailingową zwiększa Twój zasięg. Im ten zasięg większy, tym do większej ilości dotrze wysłany przez Ciebie mail. Więcej osób otrzyma wiadomość, w którym polecasz produkt z programu partnerskiego. A jeśli więcej osób otworzy takiego maila, to jest szansa, że więcej osób dokona zakupu z Twojego polecenia.

Tak więc widzisz, wiele zależne jest od zasięgu. Nie ważne czy to będą wizyty na stronie, czy wielkość listy mailingowej. Im więcej tym lepiej, a najlepiej połączyć jedno z drugim. Doskonale wiedziałem o tym, że większą szanse będę miał wygrać konkurs Miasta Szkoleń, jeśli mój zasięg będzie duży. Dlatego poza promowaniem, jednocześnie doży nacisk kładłem na powiększanie swojej listy mailingowej.

Zasięg to nie wszystko

Najpierw powiedziałem Tobie, że zasięg jest ogromnie ważny, a teraz mówię, że jednak nie. Czy sam się zmieszałem i nie wiem o czym mówię? Otóż nie, bo doskonale wiem, o czym mówię. Nie można pominąć kilka innych ważnych elementów. Gdyby tylko chodziło o zasięg, to wystarczyło by wziąć wielką spamerską listę mailingową i patrzeć jak miliony spływają na Twoje konto. Jednak w rzeczywistości, gdybyś dostał dużą listę mailingową, powiedzmy posiadającą sto tysięcy maili. Jednak byłaby to zimna lista. Nikt na niej by Cię nie znał. Osoby na niej byłyby bardzo zróżnicowane, o przeróżnych potrzebach i zainteresowaniach. Gdybyś wysłał do tej listy maila polecając jakiś produkt, to skuteczność byłaby bardzo kiepska. Do tego naraziłbyś się na konsekwencje, bo takie działanie jest nielegalne. Poza tym łatkę spamera byś miał murowaną.

targetPoza zasięgiem ważne jest rozmieszczenie oraz dopasowanie. Te rzeczy są istotne w programach partnerskich, gdzie prowizje są wypłacane za kliknięcie w baner i przejście na stronę. Czyli na stronie taka reklama powinna być w widocznym miejscu. Tak aby nie umknęła uwadze osób, które odwiedzają stronę. Najlepsze miejsca są na górnej części strony, w prawej albo lewej kolumnie, lub wewnątrz artykułu, czy też części kontentowej. Poza tym dobrze jest jeśli reklama będzie dopasowana do wyglądu strony. Zauważ, że na stronach typu Demotywatory, reklama czasami umieszczana jest w cześć kontentowej i wygląda jak kolejny „demot”. Ważne jest również dopasowanie do grupy docelowej strony. Bo wiesz na stronie poświęconej motoryzacji pewnie niewiele osób kliknie w baner reklamujący kaszki dla dzieci. Być może wśród odbiorców na stronie znajdzie się wąska grupa zmotoryzowanych, świeżo upieczonych rodziców. Jednak skuteczniejsza będzie reklama związana z tematem motoryzacji.

Polecając produkt w programie partnerskim trzeba się bardziej wysilić. Poza dopasowaniem polecanego produktu do potrzeb grupy docelowej potrzeba coś więcej. Tu będą potrzebne relacje i zaufanie. Tak jak wspominałem wyżej, marny skutek przyniesie wysłanie spamerskiego maila do zimnych kontaktów. Powodem tego jest brak relacji. Dopiero wtedy gdy osoby na liście mailingowej Ciebie znają i ufają, to będą skłonne kupić produkt, który rekomendujesz. Podobnie na Twojej stronie, gdy umieszczasz wartościową treść, jesteś opiniotwórczy, to budujesz wokół siebie społeczność, która Ci ufa. Jeśli wtedy napiszesz na blogu artykuł, że w tym banku warto założyć konto, bo dodatkowo otrzyma się korzyści, to część czytelników to zrobi. Jeśli polecisz przeczytanie jakiejś książki to część osób kliknie w link aby ją zamówić i przeczytać.

Gdy zbierasz listę mailingową, to osoby, które się zapisują dają Ci swojego maila bo chcą coś otrzymać. Jeśli w mailu dasz im tą wartość, to zbudujesz w ten sposób zaufanie i relacje. Jeśli w trzeciej, czy czwartej wiadomości zaproponujesz jakiś produkt, to część z tych osób go kupi. Zarówno strategie na blogu oraz na liście mailingowej można połączyć. Możesz budować listę wykorzystując swojego bloga, jako jedno ze źródeł. Do listy mailingowej możesz również wysyłać wiadomość informującą o nowym wpisie na blogu. Dzięki temu zyskasz na ilości wizyt na stronie. 

Jeśli nie masz zasięgu, to od tego powinieneś zacząć, bo na nic się zda przystąpienie do programu partnerskiego, jeśli nie będzie komu zaproponować produktów. Od tego poleciłbym zacząć, od budowania zasięgu, czy to na stronie, czy na liście mailingowej. Równolegle buduj relację, bo one są niezwykle ważne. Znając potrzeby Twojej grupy docelowej, możesz zarekomendować im coś czym potencjalnie będą zainteresowani. 

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Post Programy partnerskie jak zacząć pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/programy-partnerskie-zaczac/feed/ 6
Pasywny dochód z programu partnerskiego /pasywny-dochod-z-programu-partnerskiego/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=pasywny-dochod-z-programu-partnerskiego /pasywny-dochod-z-programu-partnerskiego/#comments Sun, 01 Dec 2013 18:37:23 +0000 /?p=959 Tym razem krótko, konkretnie i na temat, czyli jakie mam zyski z programu partnerskiego. Jak by ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy da się zarobić w programach partnerskich. Pokazuje to na swoim przykładzie. Najlepsze jest to, że w tym konkretnym przypadku, to jest dochód pasywny. Ale wszystko wyjaśnię w dalszej części artykułu. Wiele pisałem wcześniej o tym jak zarabiać na blogu. Poniekąd to ma z tym związek, bo właśnie blog jest jednym z ważniejszych narzędzi, które używam przy współpracy w programach partnerskich. Nie będę o tym teraz pisał, bo jak to działa możesz przeczytać wracając do poprzednich wpisów na temat jak zarabiać na blogu. Zacznijmy od tego, że ten konkretny program, którego opisuję w tym artykule dotyczy inwestycji w grunty rolne. Ja się na tym nie znam. Oczywiście mam jakąś podstawową wiedzę. Wiem, że ziemia to dobro ograniczone, że nigdy nie będzie jej więcej, a chętnych na nią cały czas przybywa. Właściwie na tym ta moja wiedza się kończy. Nie jestem ekspertem z tej dziedziny. Okazuje się, że aby zarabiać na ziemi, nie trzeba być ekspertem. Niewątpliwie ja jestem tego najlepszym przykładem. Poniżej masz dowód moich słów. Prowizja z jednego miesiąca w programie partnerskim Treeneo Jak widzisz na załączonym obrazku, zrzut ekranu przedstawia prowizję naliczoną za miniony miesiąc. Prowizja jest naliczana z dwóch poziomów. Z obrotu bezpośredniej grupy i z obrotu zespołu. Bezpośrednia grupa, to są osoby, które pozyskałem bezpośrednio. Zespół stanowią osoby pozostałe, które pozyskała bezpośrednia moja grupa. Taką ciekawostkę Ci zdradzę, że wszystkie osoby, poza jedną są dzięki internetowi. To właśnie za pomocą internetu […]

Post Pasywny dochód z programu partnerskiego pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Tym razem krótko, konkretnie i na temat, czyli jakie mam zyski z programu partnerskiego. Jak by ktoś miał jeszcze wątpliwości, czy da się zarobić w programach partnerskich. Pokazuje to na swoim przykładzie. Najlepsze jest to, że w tym konkretnym przypadku, to jest dochód pasywny. Ale wszystko wyjaśnię w dalszej części artykułu.

Wiele pisałem wcześniej o tym jak zarabiać na blogu. Poniekąd to ma z tym związek, bo właśnie blog jest jednym z ważniejszych narzędzi, które używam przy współpracy w programach partnerskich. Nie będę o tym teraz pisał, bo jak to działa możesz przeczytać wracając do poprzednich wpisów na temat jak zarabiać na blogu.

Zacznijmy od tego, że ten konkretny program, którego opisuję w tym artykule dotyczy inwestycji w grunty rolne. Ja się na tym nie znam. Oczywiście mam jakąś podstawową wiedzę. Wiem, że ziemia to dobro ograniczone, że nigdy nie będzie jej więcej, a chętnych na nią cały czas przybywa. Właściwie na tym ta moja wiedza się kończy. Nie jestem ekspertem z tej dziedziny. Okazuje się, że aby zarabiać na ziemi, nie trzeba być ekspertem. Niewątpliwie ja jestem tego najlepszym przykładem. Poniżej masz dowód moich słów.

pasywny dochód
Prowizja z jednego miesiąca w programie partnerskim Treeneo

Jak widzisz na załączonym obrazku, zrzut ekranu przedstawia prowizję naliczoną za miniony miesiąc. Prowizja jest naliczana z dwóch poziomów. Z obrotu bezpośredniej grupy i z obrotu zespołu. Bezpośrednia grupa, to są osoby, które pozyskałem bezpośrednio. Zespół stanowią osoby pozostałe, które pozyskała bezpośrednia moja grupa. Taką ciekawostkę Ci zdradzę, że wszystkie osoby, poza jedną są dzięki internetowi. To właśnie za pomocą internetu wykonałem całą tą pracę. Jedna, jedyna osoba, która nie jest z internetu, to Marcin Oniszczuk, z którym pewnie już wiesz ściśle współpracuje od kilku lat, przy różnych projektach. Co też oznacza, że nie tylko z Treeneo mam wypłacaną prowizję. Jednak nie będę mówił w tym temacie o innych rzeczach, skupię się konkretnie na tym.

Nie będę się zagłębiał w plan marketingowy, bo to nudna sprawa. Pewnie nie jesteś tym zainteresowany, bo gdybyś był, to już dawno byś do mnie przyszedł z pytaniem „Marcin powiedz mi co mam robić, aby zarabiać”. Skoro tego pytania nie dostałem od Ciebie, domyślam się, że to Cię nie interesuje, więc nie będę przynudzał. Konkretnie wygląda to tak jak widzisz. Prowizje naliczoną za okres jednego miesiąca mam łącznie 3091.07zł. Pochodzi ona z obrotu grupy bezpośredniej, jak i zespołu. Jak to się rozkłada, to widzisz, nie będę więc tego powtarzał. Wiem, że nie są to miliony, ale trzeba zaznaczyć tu jeden bardzo ważny element. Czyli ile w tym miesiącu wykonałem pracy pod kontem stricte Treeneo. Zaskoczę Cię tym i być może mi nie uwierzysz. Szczerze nie dbam o to, czy mi wierzysz czy nie, po wiarę zawsze odsyłam ludzi do kościoła. W tym miesiącu kompletnie żadnej pracy nie wykonałem pod kontem Treeneo. Nic nie zrobiłem, a zarobiłem ponad 3 tyś zł. Mówię to bez żadnej ściemy, bo taka jest prawda.

To się nazywa dochód pasywny. Jest on możliwy w tym przypadku z dwóch powodów. Po pierwsze dzięki systemowi. Po drugie dzięki dobrze zrobionemu planowi marketingowemu. Szczerze mówiąc nie znam lepszego programu partnerskiego, który by umożliwiał budowanie dochodu pasywnego. W połączeniu z systemem, gdzie każdego dnia ludzie trafiają do tak zwanego leja rekrutacyjno-selekcyjnego. To wszystko odbywa się automatycznie. Ja nie musiałem pracować, bo system jak i program partnerski stanowią dla mnie aktywa. One wykonują za mnie pracę, a na moje konto wpadają pieniądze. Nie muszę się nawet znać na nieruchomościach, czyli na produkcie, bo nie jestem agentem nieruchomości. Jestem zwykłą szarą eminencją, która dzięki odpowiednim krokom może dziś zarabiać pieniądze w układzie pasywnym. Jestem przede wszystkim praktykiem i ode mnie możesz się dowiedzieć w jaki sposób zarabiać w programach partnerskich lub jak zarabiać na blogu. W razie czego pytaj o co tylko chcesz. Jeśli chcesz dostać informacje o tym programie partnerskim, to zapisz się poniżej na mój kurs.

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Post Pasywny dochód z programu partnerskiego pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/pasywny-dochod-z-programu-partnerskiego/feed/ 6
Attractive marketing czy na tygrysa? /attractive-marketing-czy-na-tygrysa/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=attractive-marketing-czy-na-tygrysa /attractive-marketing-czy-na-tygrysa/#comments Sun, 21 Jul 2013 15:12:12 +0000 /?p=550 Bardzo często dostaje propozycje od ludzi do uczestniczenia w marketingu sieciowym lub programach partnerskich. Czasami się przyłączam i zaczynam promować jakiś temat. Jednak bywają sytuacje dość zabawne gdzie ta próba rekrutacji odbywa się na dość niskim poziomie. Ostatnio miała miejsce taka właśnie sytuacja, o której opowiedziałem w tym nagraniu. Sam korzystam z metody, którą można nazwać attractive marketing, gdzie przyciąga się ludzi do siebie, tak by sami zgłaszali chęć współpracowania z Tobą. A Ty jak wolisz działać? Wpisz swój email aby dostać więcej informacji Imie: email: Marcin GurtowskiE-mail | Facebook | Google+ | Więcej postów (88)

Post Attractive marketing czy na tygrysa? pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Bardzo często dostaje propozycje od ludzi do uczestniczenia w marketingu sieciowym lub programach partnerskich. Czasami się przyłączam i zaczynam promować jakiś temat. Jednak bywają sytuacje dość zabawne gdzie ta próba rekrutacji odbywa się na dość niskim poziomie. Ostatnio miała miejsce taka właśnie sytuacja, o której opowiedziałem w tym nagraniu.

Sam korzystam z metody, którą można nazwać attractive marketing, gdzie przyciąga się ludzi do siebie, tak by sami zgłaszali chęć współpracowania z Tobą. A Ty jak wolisz działać?

Click here to view the embedded video.

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Post Attractive marketing czy na tygrysa? pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/attractive-marketing-czy-na-tygrysa/feed/ 8
Programy partnerskie i najlepsza metoda /najlepsza-metoda-na-programy-partnerskie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=najlepsza-metoda-na-programy-partnerskie /najlepsza-metoda-na-programy-partnerskie/#comments Sun, 07 Jul 2013 17:20:32 +0000 /?p=454 Programy partnerskie zyskują coraz liczniejsze grono zwolenników w naszym kraju. Ze względu na oferowaną wysoką prowizje można w nich dużo zarobić. To też wiele osób próbuje swoich sił w takiej formie działalności. Przedstawię Ci jaka metoda przynosi mi największe rezultaty. Programy partnerskie w internecie Na wstępie zaznaczę, że podstawowym warunkiem dla mnie jest możliwość sprawnego działania przez internet w ramach uczestnictwa w programie partnerskim. Jest wiele, które spełniają ten warunek, więc nie ma z wyborem problemu. Najlepiej sprawdzają się programy oferujące info-produkty, aczkolwiek nie jest to wymogiem, ponieważ najlepsze programy partnerskie jakie znam maja w ofercie produkt fizyczny np. Inwestycja w grunty rolne. Chociaż kiedyś pracowałem w sprzedaży bezpośredniej i nie mam problemu z prowadzeniem spotkań i rozmów handlowych, to jednak wybieram działanie przez internet. Tu chodzi przede wszystkim o skale i automatyzację. W internecie skala jest ogromna, można w jednej chwili dotrzeć do ogromnej ilości osób. Następnie można wiele rzeczy zautomatyzować, dzięki temu zyskujemy to co jest najcenniejsze – czas. Email marketing sposobem na programy partnerskie Możliwości na promowanie produktów jest wiele. Można prowadzić stronę internetową typu blog i umieszczać banery w bocznej części. Skuteczniejszy sposób to pisanie ciekawych artykułów i w nich umieszczanie linków odsyłających do strony z ofertą. Można korzystać ze strategii działania w social mediach. To co się sprawdza najlepiej w moim przypadku gdy promuje programy partnerskie, to wykorzystanie email marketingu. Wykorzystując właśnie tą metodę stałem się najskuteczniejszym partnerem w Mieście Szkoleń, a w ciągu miesiąca generuje 4 i 5 cyfrowe sumy. Mój partner biznesowy Marcin Oniszczuk w ten sposób stał […]

Post Programy partnerskie i najlepsza metoda pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Programy partnerskie zyskują coraz liczniejsze grono zwolenników w naszym kraju. Ze względu na oferowaną wysoką prowizje można w nich dużo zarobić. To też wiele osób próbuje swoich sił w takiej formie działalności. Przedstawię Ci jaka metoda przynosi mi największe rezultaty.

Programy partnerskie w internecie

Na wstępie zaznaczę, że podstawowym warunkiem dla mnie jest możliwość sprawnego działania przez internet w ramach uczestnictwa w programie partnerskim. Jest wiele, które spełniają ten warunek, więc nie ma z wyborem problemu. Najlepiej sprawdzają się programy oferujące info-produkty, aczkolwiek nie jest to wymogiem, ponieważ najlepsze programy partnerskie jakie znam maja w ofercie produkt fizyczny np. Inwestycja w grunty rolne.

Chociaż kiedyś pracowałem w sprzedaży bezpośredniej i nie mam problemu z prowadzeniem spotkań i rozmów handlowych, to jednak wybieram działanie przez internet. Tu chodzi przede wszystkim o skale i automatyzację. W internecie skala jest ogromna, można w jednej chwili dotrzeć do ogromnej ilości osób. Następnie można wiele rzeczy zautomatyzować, dzięki temu zyskujemy to co jest najcenniejsze – czas.

Email marketing sposobem na programy partnerskie

Możliwości na promowanie produktów jest wiele. Można prowadzić stronę internetową typu blog i umieszczać banery w bocznej części. Skuteczniejszy sposób to pisanie ciekawych artykułów i w nich umieszczanie linków odsyłających do strony z ofertą. Można korzystać ze strategii działania w social mediach.

To co się sprawdza najlepiej w moim przypadku gdy promuje programy partnerskie, to wykorzystanie email marketingu. Wykorzystując właśnie tą metodę stałem się najskuteczniejszym partnerem w Mieście Szkoleń, a w ciągu miesiąca generuje 4 i 5 cyfrowe sumy. Mój partner biznesowy Marcin Oniszczuk w ten sposób stał się najlepszym partnerem w 7 minutowym treningu i tylko w jednym miesiącu zarobił około 50 tyś zł.

Najpierw Ty, później programy partnerskie

Mam nadzieje, że to Cię nie zdziwi, ale to nie programy partnerskie są najważniejsze, lecz Ty! Właśnie tak, bo ludzie nie kupują ze względu na to, ze coś jest ładne, bo banerki się świeciły, lecz ze względu na to, że Ty im to polecasz. Ja czy Marcin Oniszczuk z którym współpracuje często słyszymy od naszych klientów „kupiłem to, ponieważ Ty mi to poleciłeś”.

programy partnerskieWłaśnie tak jest i należy zacząć od budowania własnego wizerunku i nawiązywania relacji z osobami na liście adresowej. Tak naprawdę nie ma problemu aby dotrzeć do jakiegokolwiek produktu, usługi, lub uczestnictwa w paragramach partnerskich, dlatego Ty musisz stanowić tą wartość dodaną dla której to inni będą chcieli skorzystać z Twojej propozycji. Nie ma sensu tworzyć kolejnej strony gdzie omawia się produkty i pisania o tym, że płyn do prania pierze. Jasne, ze musisz dawać rozwiązania, rozwiązywać problemy innych i pomagać innym ludziom, ale Ty jako Ty, a nie firma z którą współpracujesz.

Reasumując najlepsze efekty daje wykorzystanie email marketingu. Wiąże się z tym zbieranie listy adresowej i wdrożenie systemu. Czasem są gotowe systemy z których warto skorzystać. Ja osobiście jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, pozwalają mi one zaoszczędzić wiele pracy i czasu i szybciej cieszyć się zarobionymi pieniędzmi. Bo czy jest coś lepszego niż programy partnerskie?

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Post Programy partnerskie i najlepsza metoda pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/najlepsza-metoda-na-programy-partnerskie/feed/ 7
Zarabianie przez internet /zarabianie-przez-internet/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zarabianie-przez-internet /zarabianie-przez-internet/#comments Sat, 08 Jun 2013 20:39:26 +0000 /?p=430 Zarabianie przez internet dla niektórych jest to prosta sprawa, zaś dla innych jest czarną magią. Wiele się na ten temat mówi, wszędzie kuszą nas świetnymi ofertami typu dołącz do mnie, a będziesz zarabiać tysiące w internecie, lub kup mój kurs, a pieniądze same będą spływać. Jak to jest z tym naprawdę, czy rzeczywiście jest to tak proste, jak to jest opisane w poniektórych ofertach? O tym właśnie napiszę poniżej. Zarabianie przez internet – cała prawda Przez te wszystkie lata zauważyłem u ludzi tendencje do poszukiwania tak zwanych magic buttonów. Coś w stylu złotego strzału, aby tylko coś uruchomić, czy wpaść na genialny pomysł i od razu stać się bogatym. Jeśli Ty należysz do osób szukających złotego strzału, to niestety rozczaruje Cię, ale coś takiego nie istnieje. Nie staniesz się milionerem z dnia na dzień. Pewien mój znajomy zapytał mnie jak w stosunkowo krótkim czasie, czyli przez rok czasu zarobić milion złotych. Zdradził mi, że może wyłożyć 40 tyś złotych. Licząc na szybko przy inwestycji 40 tyś aby uzyskać milion potrzeba 2500% stopy zwrotu. Zadałem mu proste pytanie: znasz jakąś firmę lub cokolwiek, co generuje taką lub zbliżoną stopę zwrotu? Bo ja nie… Nie istnieją takie możliwości, Mark Zuckerberg stworzył Facebooka w pokoju akademika. To wszystko jest prawda, ale składając papiery na Harvard posiadał już kilkadziesiąt stron aplikacji. Zaczął programować wiele lat wcześniej, pewnie nie pomylę się jeśli powiem, że przynajmniej 10 lat wcześniej. Zatem Facebook jest rezultatem jego przynajmniej 10 letniej pracy. Zarabianie przez internet wymaga czasu Potrzeba około 3 lat aby od zera stworzyć […]

Post Zarabianie przez internet pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Zarabianie przez internetZarabianie przez internet dla niektórych jest to prosta sprawa, zaś dla innych jest czarną magią. Wiele się na ten temat mówi, wszędzie kuszą nas świetnymi ofertami typu dołącz do mnie, a będziesz zarabiać tysiące w internecie, lub kup mój kurs, a pieniądze same będą spływać. Jak to jest z tym naprawdę, czy rzeczywiście jest to tak proste, jak to jest opisane w poniektórych ofertach? O tym właśnie napiszę poniżej.

Zarabianie przez internet – cała prawda

Przez te wszystkie lata zauważyłem u ludzi tendencje do poszukiwania tak zwanych magic buttonów. Coś w stylu złotego strzału, aby tylko coś uruchomić, czy wpaść na genialny pomysł i od razu stać się bogatym. Jeśli Ty należysz do osób szukających złotego strzału, to niestety rozczaruje Cię, ale coś takiego nie istnieje.

Nie staniesz się milionerem z dnia na dzień. Pewien mój znajomy zapytał mnie jak w stosunkowo krótkim czasie, czyli przez rok czasu zarobić milion złotych. Zdradził mi, że może wyłożyć 40 tyś złotych. Licząc na szybko przy inwestycji 40 tyś aby uzyskać milion potrzeba 2500% stopy zwrotu. Zadałem mu proste pytanie: znasz jakąś firmę lub cokolwiek, co generuje taką lub zbliżoną stopę zwrotu? Bo ja nie…

Nie istnieją takie możliwości, Mark Zuckerberg stworzył Facebooka w pokoju akademika. To wszystko jest prawda, ale składając papiery na Harvard posiadał już kilkadziesiąt stron aplikacji. Zaczął programować wiele lat wcześniej, pewnie nie pomylę się jeśli powiem, że przynajmniej 10 lat wcześniej. Zatem Facebook jest rezultatem jego przynajmniej 10 letniej pracy.

Zarabianie przez internet wymaga czasu

Potrzeba około 3 lat aby od zera stworzyć biznes w internecie. Gdy zaczynałem nie mając pojęcia praktycznie o wszystkim co jest związane z marketingiem internetowym to zarabiałem kilkadziesiąt, a co najwyżej kilkaset złotych w miesiącu. Teraz gdy minęło już trochę czasu, ja zyskałem sporo cennej wiedzy i doświadczenia, moja marka wzrosła tak jak i lista mailingowa. Dziś jednym kliknięciem jestem w stanie wygenerować zysk na kilka tysięcy złotych.

Oczywiście to, że mam takie możliwości dziś, że zarabianie przez internet daje mi spore korzyści materialne i nie tylko, jest rezultatem mojej włożonej pracy przez ostatnie kilka lat. Są ludzie, którzy wykonali więcej pracy, są dłużej na rynku i ich możliwości kilkakrotnie przewyższają moje. Tak samo też w ich przypadku to jest rezultat przebytej drogi, która dziś przynosi takie owoce.

Zarabianie przez Internet może być trudne na początku

Wyobraź sobie taką sytuacje, gdzie siedzisz całymi dniami, po kilkanaście godzin przed monitorem, a na koncie na koniec miesiąca spływa Ci 200-300zł. Nie wygląda to zbyt optymistycznie prawda? Nie uwierzysz ale tak właśnie było w moim przypadku. Nie miałem pojęcia jak się posługiwać HTML, jak tworzyć listę mailingową i całą resztę. Tego wszystkiego musiałem się uczyć, pokonując coraz to kolejne bariery. Tu naprawdę trzeba wygrać walkę z samym sobą aby nie poddać się i iść do przodu.

Znajomi czy rodzina nie ułatwiają sprawy. Nie ma co liczyć na wsparcie, a raczej na ściąganie w dół i odzieranie z marzeń. Wyjaśnią Ci, ze siedzisz nad tym tyle czasu i tylko tyle zarabiasz, podczas gdy oni idą na 8 godzin i na koniec miesiąca dostaną 1500zł. Trzeba być naprawdę twardym aby się nie poddać, ale gdy się nie poddasz to nagroda naprawdę jest warta zachodu. Dziś ja pracuje po 10-20 godzin w miesiącu, robiąc to co lubię zarabiając przy tym przyzwoite pieniądze.

Jeśli ktoś mnie pyta, czy zarabianie przez internet jest proste? Odpowiem wprost, łatwiej jest pójść na 8 godzin robiąc to co inni Ci karzą, przynajmniej na początku. Pytanie tylko czego oczekujesz od życia?

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Post Zarabianie przez internet pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/zarabianie-przez-internet/feed/ 2
Pasywny dochód w programie partnerskim /pasywny-dochod-w-programie-partnerskim/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=pasywny-dochod-w-programie-partnerskim /pasywny-dochod-w-programie-partnerskim/#comments Wed, 27 Mar 2013 10:03:10 +0000 /?p=357   Dowiesz się jak uzyskać pasywny dochód z programie partnerskim. O tym opowie Ci Jacek Dudzic na zapisie z webinaru. Obejrzyj go uważnie, bo zawiera cenne informacje. Nic dodawać tu nie trzeba, plan jest prosty i daje najlepsze korzyści, pozostaje tylko kliknąć w przycisk Masz jeszcze wątpliwości? Wraz z Marcinem Oniszczukiem (najlepszym partnerem na świecie) rozwiejemy je. Opowiadam w jaki sposób można prowadzić bloga, nie będąc pisarzem, Marcin zaś pokazuje ile zarobisz wprowadzając tylko jedną osobę do biznesu miesięcznie. Rezultat z pewnością przebije Twoje najśmielsze oczekiwania. Właśnie na tym polega magia liczb Wpisz swój email aby dostać więcej informacji Imie: email: Marcin GurtowskiE-mail | Facebook | Google+ | Więcej postów (88)

Post Pasywny dochód w programie partnerskim pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

 

Dowiesz się jak uzyskać pasywny dochód z programie partnerskim. O tym opowie Ci Jacek Dudzic na zapisie z webinaru. Obejrzyj go uważnie, bo zawiera cenne informacje.

Nic dodawać tu nie trzeba, plan jest prosty i daje najlepsze korzyści, pozostaje tylko kliknąć w przycisk


Masz jeszcze wątpliwości? Wraz z Marcinem Oniszczukiem (najlepszym partnerem na świecie) rozwiejemy je. Opowiadam w jaki sposób można prowadzić bloga, nie będąc pisarzem, Marcin zaś pokazuje ile zarobisz wprowadzając tylko jedną osobę do biznesu miesięcznie. Rezultat z pewnością przebije Twoje najśmielsze oczekiwania.

Właśnie na tym polega magia liczb

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Post Pasywny dochód w programie partnerskim pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/pasywny-dochod-w-programie-partnerskim/feed/ 0
Strategie w programie partnerskim /strategie-w-programie-partnerskim/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=strategie-w-programie-partnerskim /strategie-w-programie-partnerskim/#comments Wed, 06 Mar 2013 12:15:23 +0000 /?p=341 Aby zapewnić sobie sukces w programie partnerskim, należy przyjąć strategiczne działanie. W jednych plan jest bardzo prosty, a w innych nieco bardziej skomplikowany. Jest to zależne od formy jaką ma program partnerski. W każdym programie chodzi o zarabianie prowizji, możne ona pochodzić z kliknięcia w link lub baner, lub po prostu wyświetlenia takiej reklamy, albo od sprzedaży produktu. Do każdego z nich należy podejść inaczej, aby mieć satysfakcjonujące rezultaty. Jeżeli zarabiasz na reklamach typu CPC (cost per click), w takim modelu otrzymujesz prowizję za przekierowanie na stronę, za pomocą linku lub baneru. W takim przypadku należy trzymać się prostej strategii. Trzeba pisać na swojej stronie dobrą treść, która przyciągnie użytkowników. Zamieszczone reklamy muszą być dopasowane tematycznie do publikowanych artykułów. Następnie umieszczone w odpowiednich miejscach na stronie i zoptymalizowane w taki sposób, aby wyglądem nie przypominały treści reklamowych. Teraz pozostaje już tylko wykorzystać odpowiednie techniki aby zwiększyć ruch na stronie i monitorować zyski. Kolejną metodą jest umieszczanie reklam typu CPM, w tym przypadku prowizja jest naliczana za samo wyświetlenie reklamy. Zatem strategia jest jeszcze prostsza, bo wystarczy wygenerować po prostu jak największy ruch na stronie. Tworzysz stronę, umieszczasz na niej reklamy CPM i koncentrujesz się na przyciągnięciu odwiedzających. Nie oszukujmy się jednak, prowizję za wyświetlenie reklamy, czy kliknięcie w reklamę umieszczoną na Twojej stronie nie będą wysokie i potrzebujesz wygenerować naprawdę duży ruch. Jest to jak najbardziej możliwe, bo są osoby, które potrafią wygenerować naprawdę pokaźny ruch na stronie i całkiem nieźle zarabiają w programach partnerskich tego typu. Dużo większe prowizję w programach partnerskich otrzymasz za […]

Post Strategie w programie partnerskim pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Aby zapewnić sobie sukces w programie partnerskim, należy przyjąć strategiczne działanie. W jednych plan jest bardzo prosty, a w innych nieco bardziej skomplikowany. Jest to zależne od formy jaką ma program partnerski. W każdym programie chodzi o zarabianie prowizji, możne ona pochodzić z kliknięcia w link lub baner, lub po prostu wyświetlenia takiej reklamy, albo od sprzedaży produktu. Do każdego z nich należy podejść inaczej, aby mieć satysfakcjonujące rezultaty.

Jeżeli zarabiasz na reklamach typu CPC (cost per click), w takim modelu otrzymujesz prowizję za przekierowanie na stronę, za pomocą linku lub baneru. W takim przypadku należy trzymać się prostej strategii. Trzeba pisać na swojej stronie dobrą treść, która przyciągnie użytkowników. Zamieszczone reklamy muszą być dopasowane tematycznie do publikowanych artykułów. Następnie umieszczone w odpowiednich miejscach na stronie i zoptymalizowane w taki sposób, aby wyglądem nie przypominały treści reklamowych. Teraz pozostaje już tylko wykorzystać odpowiednie techniki aby zwiększyć ruch na stronie i monitorować zyski.

Kolejną metodą jest umieszczanie reklam typu CPM, w tym przypadku prowizja jest naliczana za samo wyświetlenie reklamy. Zatem strategia jest jeszcze prostsza, bo wystarczy wygenerować po prostu jak największy ruch na stronie. Tworzysz stronę, umieszczasz na niej reklamy CPM i koncentrujesz się na przyciągnięciu odwiedzających.

Nie oszukujmy się jednak, prowizję za wyświetlenie reklamy, czy kliknięcie w reklamę umieszczoną na Twojej stronie nie będą wysokie i potrzebujesz wygenerować naprawdę duży ruch. Jest to jak najbardziej możliwe, bo są osoby, które potrafią wygenerować naprawdę pokaźny ruch na stronie i całkiem nieźle zarabiają w programach partnerskich tego typu.

Dużo większe prowizję w programach partnerskich otrzymasz za sprzedaż produktu. Prowizja za sprzedaż jednego produktu może wynieść od kilku złotych do kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego ważne jest aby wybrać odpowiedni produkt, który będzie jak najlepiej dopasowany do Twojej grupy docelowej, czyli osób zainteresowanych i odwiedzających Twoją stronę.

W marketingu partnerskim musisz zdobyć zaufanie i nawiązać dobre relację. Taki sposób zagwarantuje, że proces przechodzenia ze strony internetowej do oferty i kliknięcia w przycisk „dodaj do koszyka” przebiegnie bezboleśnie.

Strategią na taki program partnerski może być przygotowanie i prowadzenie strony z recenzjami opierającej się na linkach partnerskich. To znaczy, że można prowadzić stronę na której recenzujesz np. książki i w każdej takiej recenzji umieszczasz swój link partnerski do opisywanej pozycji. Jest to dość trudne i trzeba wszystko pieczołowicie zaplanować. Musisz wiedzieć o jakich produktach będziesz pisać, w jaki sposób będziesz o nich pisał i skąd będziesz czerpał linki w ramach programu partnerskiego. Można również tworzyć bloga tematycznego i okazjonalnie umieszczać link partnerski przekierowujący do oferty produktu.

Jest pewna zasada, która mówi, że im aktywniej rekomendujesz produkt w ramach programu partnerskiego, to większy osiągasz wskaźnik konwersji. Dobre efekty uzyskuje się postępując według stwierdzenia „sam korzystam z tego produktu i mogę powiedzieć, że jest świetny, Ty też powinieneś go kupić”. W takim wypadku wyjaśnij jak trafiłeś na ten produkt, opisz jego działanie i przedstaw jego cechy, jakie zrobiły na Tobie największe wrażenie, opisz korzyści.

Sama forma reklamy na stronie może mieć postać baneru, linku tekstowego lub linku wtopionego w treść. Linki tekstowe sprawdzają się lepiej od banerów, a linki wtopione w treść są skuteczniejsze od linków zamieszczonych w obszarach nawigacyjnych strony np. w Siedlarze. Różnice są dość znaczne, wynika to między innymi z tego, że link tekstowy wygląda naturalnie, zaś baner jak reklama. Chociaż baner jest bardziej widoczny, to czytelnicy mają poczucie, że reklamy można śmiało ignorować i istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że zostanie kliknięty. Inaczej jest z odnośnikami w linkach tekstowych, które sprawiają wrażenie rekomendacji. Linki partnerskie otoczone treścią zachęcają do kliknięcia, bo wyglądają jak dodatkowa informacja, coś z czym warto się zapoznać.

E mail marketing w programach partnerskich. To jest bardzo skuteczna technika działania w marketingu partnerskim, według moich doświadczeń i obserwacji najskuteczniejsza. Jednym z elementów tej strategii jest pozyskiwanie adresów email przy każdej nadążającej się okazji. Strategia ta jest tak obszerna i na tyle ważna, że należy poświęcić jej przynajmniej jeden osobny, duży artykuł. Natomiast jeśli uczestniczysz w programie partnerskim opartym na pozyskiwaniu klientów, warto abyś poznał metody email marketingu i je stosował u siebie.

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Post Strategie w programie partnerskim pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/strategie-w-programie-partnerskim/feed/ 2
Po co uczestniczysz w programie partnerskim? /po-co-uczestniczysz-w-programie-partnerskim/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=po-co-uczestniczysz-w-programie-partnerskim /po-co-uczestniczysz-w-programie-partnerskim/#comments Sat, 02 Mar 2013 23:32:04 +0000 /?p=326 Zaczęło mnie zastanawiać po co niektórzy rozpoczynają współprace w programach partnerskich. Mnie motywuje możliwość zarobienia bardzo dobrych pieniędzy. W programie partnerskim mam możliwość wykorzystywania stworzonego systemu do promocji gotowego produktu. Oznacza to tyle, że nie potrzebuje wynajdować koła od nowa, lecz wykorzystuje to co działa i oglądam wpływy pieniężne na swoim koncie. Dla mnie to akurat jest zrozumiałe, tylko czy aby na pewno każdy partner, który zaczyna współpracę rozumie, że program partnerski służy między innymi, a może przede wszystkim do zarabiania pieniędzy? Nie płać za program partnerski W niektórych programach partnerskich należy używać produktu, czyli trzeba najpierw samemu stać się klientem. Do tego może dochodzić abonament resellerski. Nie oznacza to jak wielu pewnie myśli, że płaci się za nic. W skład abonamentu dochodzą korzyści, począwszy od tego, że wówczas można zarabiać z programu partnerskiego, dodatkowe szkolenia, narzędzia np. autoresponder, gotowe teksty itp. Koszt takiego abonamentu resellerskiego nie jest wysoki, bo wynosi np. 19,97 dolara. Do tego dochodzi miesięczna opłata za produkt która wynosi powiedzmy 9,97 dolara. Jak sobie to wszystko przeliczymy to uczestnictwo w programie partnerskim generuje nam koszt niecałe 30 dolarów, to jest jakieś 90zł. Zabawne jest to jak wiele osób to przeraża. Czy takie osoby szukają możliwości aby zarabiać przez internet i jednocześnie uważają, że nie zarobią pieniędzy chociażby takich by pokryć ten koszt? Sądziłem, że poszukując programu partnerskiego, do którego chce się przystąpić jest po to aby zaangażować w niego swoją energię i zarabiać w nim pieniądze. Traktujmy to poważnie, udział w programie partnerskim to biznes, a nie świrowanie jarzębiny. Te niespełna […]

Post Po co uczestniczysz w programie partnerskim? pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Zaczęło mnie zastanawiać po co niektórzy rozpoczynają współprace w programach partnerskich. Mnie motywuje możliwość zarobienia bardzo dobrych pieniędzy. W programie partnerskim mam możliwość wykorzystywania stworzonego systemu do promocji gotowego produktu. Oznacza to tyle, że nie potrzebuje wynajdować koła od nowa, lecz wykorzystuje to co działa i oglądam wpływy pieniężne na swoim koncie. Dla mnie to akurat jest zrozumiałe, tylko czy aby na pewno każdy partner, który zaczyna współpracę rozumie, że program partnerski służy między innymi, a może przede wszystkim do zarabiania pieniędzy?

Nie płać za program partnerski

W niektórych programach partnerskich należy używać produktu, czyli trzeba najpierw samemu stać się klientem. Do tego może dochodzić abonament resellerski. Nie oznacza to jak wielu pewnie myśli, że płaci się za nic. W skład abonamentu dochodzą korzyści, począwszy od tego, że wówczas można zarabiać z programu partnerskiego, dodatkowe szkolenia, narzędzia np. autoresponder, gotowe teksty itp. Koszt takiego abonamentu resellerskiego nie jest wysoki, bo wynosi np. 19,97 dolara. Do tego dochodzi miesięczna opłata za produkt która wynosi powiedzmy 9,97 dolara.

Jak sobie to wszystko przeliczymy to uczestnictwo w programie partnerskim generuje nam koszt niecałe 30 dolarów, to jest jakieś 90zł. Zabawne jest to jak wiele osób to przeraża. Czy takie osoby szukają możliwości aby zarabiać przez internet i jednocześnie uważają, że nie zarobią pieniędzy chociażby takich by pokryć ten koszt? Sądziłem, że poszukując programu partnerskiego, do którego chce się przystąpić jest po to aby zaangażować w niego swoją energię i zarabiać w nim pieniądze. Traktujmy to poważnie, udział w programie partnerskim to biznes, a nie świrowanie jarzębiny. Te niespełna 30 dolarów to są miesięczne koszty, ale kto Ci każe pokrywać je z własnej kieszeni, z prywatnych środków. Koszty zawsze są w każdym biznesie, a pokrywa się je z zysków jaki generuje biznes. W tym przypadku nie ma odstępstw od normy, nie płać abonamentu resellerskiego z prywatnych środków, tylko opłać je z zysków. Chyba, że ktoś ma potrzebę przystąpić do programu partnerskiego, opłacać miesięczny abonament i nic z tym nie robić. Ja to rozumiem, są różne zboczenia i podobno każde przyjemne, tylko pytanie po co?

Patrz jak to wygląda w jednym z programów partnerskich. Za miesiąc płacę 29,94 dolara, lecz nie pokrywam tego ze swojej kieszeni tylko z zysków jakie mam z programu. Bardzo szybko można sprawić aby biznes stał się rentowny, bo plan marketingowy jest tak stworzony, że już zaledwie 3 partnerów osobiście pozyskanych przeze mnie dają mi profit w wysokości 10 dolarów za każdą osobę w planie binarnym. Nie będę się tu rozpisywał nad działaniem systemu binarnego, bo nie w tym rzecz. Po prostu chodzi mi o sam fakt, że zaledwie 3 poleconych partnerów pokrywa Twój miesięczny koszt. Uwierz mi, że to można zrobić jednego dnia. Plan marketingowy jest tak stworzony, że wychodzi naprzeciw pytaniu jak szybko zarobić, bo dziś nie ma na to czasu, aby czekać na coś kilka lat.

Rozumiem, że ktoś może być początkujący i zielony jak trawka na wiosnę w temacie zarabianie przez internet. Dobra wiadomość jest taka, że to jest umiejętność, a umiejętności mają to do siebie, że je się nabywa. Wiem coś o tym, bo dla mnie też kilka lat temu praca przez internet była abstrakcją. Jednak tego typu programy mają taką przewagę że oferują szereg szkoleń wspomagających rozwój partnerom. Ponadto polecam zgłosić się bezpośrednio o pomoc do swojego sponsora. Jestem pewny, że taka osoba Ci pomoże, wiem to, bo mi zależy na tym aby osoby, z którymi współpracuje zarabiały i chętnie im pomagam. Bynajmniej nie jestem jedyny, jest więcej takich osób, którzy profesjonalnie podchodzą do rzeczy, chociażby osoba, z którą współpracuję od samego początku.

Może być jeszcze inny powód, dla którego ktoś obawia się zainwestować swoje pieniądze. Rozumiem, że jeśli ktoś nie ma doświadczenia w programach partnerskich i marketingu sieciowym, może nie dostrzegać potencjału jaki jest w planie marketingowym takiego programu partnerskiego. Do tego też nie wszyscy mają taką świadomość, że można zarabiać przez internet zarówno realne jak i duże pieniądze. Nie jest to żaden mit, ale nie musisz wierzyć, w ani jedno moje słowo, najlepiej sprawdź to osobiście.

Rozpoczynając współpracę w programie partnerskim zadajmy sobie pytanie po co? Jeśli przyłączasz się po to aby zobaczyć czy Ci wyjdzie, to możesz długo tak się przyglądać i nic ciekawego nie dostrzeżesz. Aby mieć rezultaty należy włożyć w to czas, energie i swoją pracę. Wiem, że są osoby, dla których jest to praca dodatkowa i nie ma w tym nic złego. Można przecież do pensji dorobić sobie 3 lub 4 cyfrową sumę, można pod warunkiem, że się w to zaangażuje. Decydując się na współprace trzeba wykazać się chęcią działania. Mogę z ręką na sercu zagwarantować Ci jedno: wskaż mi osobę, która przystąpi do programu partnerskiego i poświęci na to swój czas i energię, a ja powiem Ci, że ta osoba się sprawdzi i odniesie sukces.

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Post Po co uczestniczysz w programie partnerskim? pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/po-co-uczestniczysz-w-programie-partnerskim/feed/ 5
Zabezpieczony: Kod Programow Partnerskich /kod-programow-partnerskich/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=kod-programow-partnerskich /kod-programow-partnerskich/#comments Sun, 17 Feb 2013 11:34:56 +0000 /?p=312 Brak wypisu, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

Post Zabezpieczony: Kod Programow Partnerskich pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>

Treść jest chroniona. Proszę podać hasło:

Post Zabezpieczony: Kod Programow Partnerskich pojawił się poraz pierwszy w ExpertPartner.

]]>
/kod-programow-partnerskich/feed/ 0