+

Praca przeszkadza w zarabianiu pieniędzy

praca a zarabianie pieniędzy
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dla większości osób zarabianie pieniędzy jest równoznaczne z chodzeniem do pracy. Traktują prace i zarabianie pieniędzy jako synonimy. I to jest błąd, bardzo poważny błąd, który wiele kosztuje. Już Rockefeller o tym mówił, że kto pracuje cały dzień nie ma czasu na zarabianie pieniędzy. Podpisuje się pod tym stwierdzeniem. Dla niektórych to może być szok, ale to nie z pracy biorą się pieniądze. Ale aby to dostrzec trzeba zrozumieć pewne rzeczy, o których będę pisał w dalszej części artykułu.

Praca, a zarabianie pieniędzy

Tak jak wspominałem wielu uważa zarabianie pieniędzy, a prace za synonimy. Gdy są spłukani twierdzą, że potrzebują pracy. Gdy są spłukani, ale mają pracę to twierdzą, że potrzebują lepszej pracy. Rodzina, rodzice również w kółko powtarzają, abyś znalazł sobie dobrą pracę. Znasz to gadanie ucz się dużo, pracuj ciężko, a wyjdziesz na ludzi? Jawne oszustwo, oni uczyli się, pracują a ledwo wiążą koniec z końcem. To jest tak, że większość ludzi uznaje zarabianie pieniędzy za coś oczywistego, że tu chodzi o pracę. To dlatego, że ta większość osób zna tylko jedną możliwość na zarabianie pieniędzy. Jest nią praca na etacie. Może słyszeli o innych możliwościach chociażby o tym, że można mieć własny biznes. Jednak jedynie o tym słyszeli. Z własnej autopsji znają tylko jedną możliwość – pracę na etacie.

zarabiać więcej pracując mniej Gdy nie masz pieniędzy, to nie z pracą jest problem, tylko z tym, że nie masz pieniędzy. Znam wielu, którzy mają pracę, ale pieniędzy nie mają. Tak naprawdę większość osób pracujących na etacie cierpi na chroniczny brak pieniędzy. Jak się spojrzy na średnią zarobków w naszym kraju, to dla większości osób ta średnia wygląda bardzo dobrze. Dlaczego tak jest? Bo większość osób koło tej średniej nie stała. Zdecydowana większość osób, którzy pracują na etacie zarabiają najniższą krajową, czyli około trzy razy mniej od średniej. Pracując i zarabiając najniższą krajową ciężko związać koniec z końcem. W rozumieniu takiej osoby są dwa rozwiązania. Może pracować więcej, czyli brać nadgodziny. Wtedy pracując ponad 200 godzin w miesiącu może zarobić o te 200 zł więcej. Może również poszukać innej, tak zwanej lepszej pracy. Lepsza to dla niego oznacza, że jest lepiej płatna. Dla takiego człowieka jest to niezrozumiałe, że nie ma czegoś takiego jak lepsza praca. Nie ma ponieważ wraz z wzrostem zarobków równolegle rosną koszty życia. Jak ktoś zarabia półtora tysiąca zł na etacie, to miesięcznie wydaje półtora tysiąca. Osoba, która zarabia cztery tysiące na etacie to miesięcznie cztery tysiące wydaje. Jak nie wierzysz to sprawdź, zapytaj taką osobę, czy ma wolną stówę bo chcesz pożyczyć. Dla kogoś kto zarabia półtora to jest trudne do zrozumienia. Jak zarabiasz tyle to wiesz, że na koniec miesiąca jesteś spłukany. Ale masz wrażenie, że gdy zarobisz o 200 zł, czy 500 zł więcej to wtedy będziesz gość, bo zostaną Ci jakieś pieniądze. Też byłem tak naiwny, bo dokładnie tak kiedyś myślałem. Zarabiałem tysiąc złotych i myślałem, że gdybym zarabiał „dwójkę” to będę panem świata. Tak się nigdy nie stanie z prostej przyczyny. Wraz z rosnącymi zarobkami na etacie rosną wydatki. Jeśli zaczniesz zarabiać więcej, to zaczynasz poprawiać sobie standard życia. Kupujesz sobie samochód. Znowu więcej zarabiasz to kupujesz nowszy samochód, czyli zamiast tego dwudziestoletniego, to kupujesz dziesięcioletni. Wydajesz więcej pieniędzy na życie, na jedzenie, na ubranie, samochód, ubezpieczenie i wszystkie inne rzeczy. Jednym z powodów jest po prostu to, że taka osoba chce sobie zrekompensować to, że pracuje cały miesiąc więc mu się to należy. W konsekwencji ten kto zarabia tysiąc i ten kto zarabia „piątkę” na etacie, to na koniec miesiąca oboje mają zero złotych w portfelu i na koncie. Wbrew pozorom gdy tak jest to w lepszej sytuacji jest ta osoba, która zarabia mniej. Bo gdy stracą robotę, to koszty pozostają. Większy dramat jest jak koszty są wyższe. A musisz pamiętać jedno, jeśli pracujesz na etacie to zawsze jesteś na liście osób do zwolnienia! Kwestia czasu kiedy to nastąpi.

Praca przeszkadza w zarabianiu pieniędzy

Z roboty są choroby, a z przepływu są pieniądze. Właśnie tak jest. Zobacz sobie listę chorób zawodowych, a będziesz zdumiony ile tego jest. Nic dziwnego, bo właśnie z roboty bierze się najwięcej nieszczęść. Znam wielu, którzy przez pracę stracili zdrowie. Daleko nie muszę szukać, bo chociażby moi rodzice pracując na etacie stracili zdrowie, a pieniędzy nigdy nie mieli.

Pracownik dla pracodawcy jest kosztem. Wykonuje on jakąś czynność, którą pracodawca nie chce, nie potrafi, nie ma ochoty, lub nie ma czasu się zająć. Jednak pieniądze zawsze borą się z przepływu. Może być to przepływ towaru, przepływ usług, przepływ informacji. Pomyśl tylko co dziś robiłeś? Piłeś kawę, lub herbatę, jechałeś autobusem, albo samochodem i tankowałeś na stacji samochód. Robiłeś zakupy w markecie, oglądałeś film w tv, przeglądałeś strony w internecie. Za każdym razem ktoś zarobił dzięki temu pieniądze. Nawet w momencie kiedy to czytasz, to ktoś zarabia pieniądze, bo np. zużywasz prąd, korzystasz z internetu itd.

Chodząc do roboty nie ma się żadnego udziału w tym przepływie, a jedynie sprzedaje się swój czas. Im więcej czasu sprzedasz w pracy tym mniej zostanie Ci go aby skorzystać z przepływu i zarobić pieniądze. Możesz mieć naprawdę dobre chęci, ale czas nie jest z gumy. Doba dla każdego trwa tyle samo. Ważne jest aby ten czas, który Tobie pozostaje wykorzystać w mądry i produktywny sposób. W taki, dzięki któremu stworzysz stopniowo sytuację, że będziesz zarabiać na przepływie. Napoleon Hill napisał, że większość nieszczęść jest rezultatem niewłaściwego wykorzystania czasu. Pod tym również mogę się podpisać. Jeśli swój wolny czas wykorzystasz w odpowiedni sposób, to będziesz w stanie zarabiać znacznie więcej pieniędzy i te pieniądze nie będą pochodziły z roboty. Wtedy będziesz mógł rzucić robotę. Będziesz mieć i czas i pieniądze. Pamiętaj jednak aby nie pozwolić na to, że praca będzie absorbowała niemal cały twój czas, bo cholernie ciężko będzie Ci się z tego uwolnić. I tak trudno jest z tego się uwolnić. Praca na etacie wciąga jak ruchome piaski. Jak się wpadnie to trudno jest się wydostać. Jeszcze jak byłem nastolatkiem i jeździłem do wujka na budowę aby latem zarobić sobie na wakacje, to wujek mnie przestrzegł przed tym. Powiedział mi, żebym uważał gdy po szkole zahaczę się w jakiejś robocie aby w niej nie zapuścić korzeni, bo o to bardzo łatwo. Pokazał mi to na przykładzie swojej żony, mojej ciotki. Pracuje ona w hipermarkecie, zarabia najniższą pensję, ale pracuje już tam kilkanaście lat i raczej się z tego nie uwolni. To zdumiewające ale gdy ja poszedłem na etat zobaczyłem dokładnie ten sam smutny obrazek. Byli tam ludzie, którzy pracowali w tym miejscu już od ponad dekady, a finansowo byli w tym samym punkcie co ja. Oznaczało to dla mnie jedno, że niezależnie ile czasu tam spędzę, to nie mam szans się rozwinąć. Dlatego teraz ja Cię przed tym przestrzegam. Uważaj, bo łatwo można wpaść w trans etatowy i bardzo trudno jest się z niego wydostać. Czas wtedy ucieka Ci bardzo szybko. Dzień za dniem, tydzień za tygodniem umyka Tobie w błyskawicznym tempie. Niektórym to tak się udziela, że chcą jedynie aby byle do piątku czas zleciał. I jeżeli nie zrobisz coś z tym to tak zleci Ci całe życie. Nie pozwól aby praca przeszkadzała Ci w zarabianiu pieniędzy.Facebook Comments

Wpis został wyszukany na słowa:

 • bufor kapitalowy
 • od panziego do madoffa

Podobne Artykuły

Share and Enjoy

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

2 thoughts on “Praca przeszkadza w zarabianiu pieniędzy”

  1. Dziękuje Ci za komentarz Ela :)

   Tak to prawda, bo gdy robisz to co lubisz i na tym zarabiasz, to nie musisz zmuszać się do pracy. Mało tego, często pracujesz znacznie więcej, dajesz z siebie więcej chociaż byś nie musiała.

   Jeśli jesteś człowiekiem wolnym finansowo, nie musisz pracować i zarabiać, bo poukładałaś sobie życie w taki sposób, że masz czas i pieniądze, to doskonale to odczujesz. Nie da rady za długo siedzieć bezczynnie i nic nie robić. Można spędzić miesiąc, czy dwa na Bali, ale dłużej to się znudzi. Można zmienić miejsce, ale takie nic nie robienie zbrzydnie. Po jakimś czasie trzeba zacząć po prostu coś robić. Wtedy zaczynasz pracować w taki sposób, że ta praca daje Ci przyjemność i satysfakcję. :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biznespart/ftp/expertpartner_wordpress/biznespart1/wp-content/plugins/rpw-related-posts-widget/pf-rpw.php on line 160
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE

Odbierz Prezenty

Dowiedz si�� jak zbudowa�� list�� mailingow�� na ponad 30 tys adres�³w. Zacznij zarabia�� za pomoc�� email marketingu. Wpisz email i pobierz darmowe materia��y

Thank you for signing up!
Email
Print
Przeczytaj poprzedni wpis:
strach przed porażką, lęk przed odrzuceniem
Strach przed porażką

Czy strach przed porażką powstrzymuje Ciebie przed działaniem i realizacją celu? Lęk przed porażką dotyczy większości ludzi, którzy w efekcie...

Zamknij