Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/biznespart/ftp/expertpartner_wordpress/biznespart1/wp-content/plugins/upprev/includes/common.php on line 42

Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/biznespart/ftp/expertpartner_wordpress/biznespart1/wp-content/plugins/upprev/includes/common.php on line 42

Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/biznespart/ftp/expertpartner_wordpress/biznespart1/wp-content/plugins/upprev/includes/common.php on line 42

+

Podsumowanie miesiąca – Luty 2016

podsumowanie miesiaca
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Nie ukrywam mojego podekscytowania, bo tym artykułem przełamuje wszystko co dotychczas robiłem. Poniżej dowiesz się jak wyglądał u mnie miesiąc luty, bez żadnego owijania w bawełnę. Zobaczysz jak wyglądały statystyki mojego bloga. Pokażę również statystyki kanału na YouTube, oraz Facebooku. Przedstawię również Tobie ile osób zapisało się na moje list mailingowe, jakie kampanię przeprowadziłem no i w końcu ile zarobiłem w tym miesiącu. To wszystko w tym artykule.

Czuje ekscytację w związku z tym, że o tym piszę. Nie ukrywam, że trochę też lekkie skrępowanie, bo wiem, że w tym miesiącu zaniedbałem kilka spraw. Chociażby temat blogowania trochę kulał. To z kolei przełożyło się na inne moje wyniki. No trudno, jednak obiecałem co miesiąc publikować podsumowanie miesiąca, więc to teraz robię. Z drugiej strony to nawet dobrze, że w tym podsumowaniu nie zobaczysz imponujących wyników. Bo z perspektywy kolejnych miesięcy będzie widoczny progres i wyniki konkretnych działań. Znaczy to, że będziesz miał przykład jakie konkretne działania przekładają się na dobre rezultaty. Tak więc zapraszam Cię do zapoznania się z tym wszystkim. Zaczynamy!

1 Blog

Zacznijmy od tego jak wyglądał blog w lutym. Napisany i opublikowany jeden artykuł nie może budzić podziwu. No niestety, ale dokładnie tylko jeden artykuł opublikowałem na blogu. Był nim „Nowy początek”, który zresztą zapowiadał zmiany na blogu, chociażby ten dzisiejszy wpis. Jeden artykuł nie może przełożyć się na dobre statystyki, co zresztą będzie widać poniżej. Poza jednym artykułem na blogu pojawiło się 21 komentarzy, z czego 6 poprzez komentarze Facebook. Część z nich stanowią oczywiście moje komentarze, które były odpowiedzią.

odslony lutyOdsłon bloga zaledwie 2648, z czego tylko 1116 unikalnych użytkowników. Średni czas spędzony na blogu to nieco ponad dwie i pół minuty. Współczynnik odrzuceń na poziomie 69,82% Te liczby mówią wszystko. Bez tworzenia systematycznie dobrej treści na blogu niewiele będzie się działo. Zobaczmy jak dalej to wygląda.

źródla ruchuNajlepszym źródłem odwiedzin bloga w lutym była lista mailingowa. Co prawda tylko jeden artykuł był napisany, ale właśnie ten jeden mailing oraz wiadomość w kolejce autorespondera spowodowały około 53% odsłon bloga. Drugie źródło stanowi wyszukiwarka Google. Z organicznych wejść uzyskałem 34,7% odsłon bloga. Trzecie i czwarte miejsce miały wejścia z portali społecznościowych 6,9% i linki referencyjne 6,2%. Nie ma tu niespodzianki, największy ruch generuje na moim blogu lista mailingowa. Wniosek jest prosty: prowadzisz bloga to zbieraj listę mailingową.

ruch mobilnyKilka słów o tym na jakich urządzeniach czytano mojego bloga. W 80% przypadków bloga czytano na komputerach stacjonarnych i laptopach. Użytkowników korzystających z telefonów było 16%, zaś tych co korzystało z tabletów zaledwie 3%.

Podsumowanie

Nie ma co się oszukiwać. Bez systematycznie publikowanych wartościowych artykułów nie będzie dobrych wyników. Publikowanie 2 artykułów tygodniowo zrobi ogromną różnicę. Jaka to będzie różnica? Myślę, że w kolejnym posumowaniu będzie to widać. Dlatego trzymaj kciuki i życz mi powodzenia :)

Warto jest budować i prowadzić listę mailingową. Tutaj nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Bez listy mailingowej statystyki na moim blogu były by gorze o ponad połowę. Myślę, że w kolejnym zestawieniu będzie to jeszcze bardziej widoczne.

2 YouTube

Na kanale YouTube nie opublikowałem ani jednego materiału video publicznie. Nagrałem co prawda kilka materiałów szkoleniowych dla społeczności Master Academy, jednak nie są one publiczne na moim kanale. Zobaczmy zatem jak wyglądały statystyki kanału przez ostatni miesiąc.

statystyki youtube

Wyświetleń wszystkich filmów na moim kanale w ostatni miesiąc odnotowałem 1567. Łączny czas oglądanie wyniósł 4735 minut, co daje średnio 3:01 minuty. Ponadto moje nagrania otrzymały 7 ocen pozytywnych i 1 negatywną. Przybyło zero komentarzy. Moje nagrania były udostępniane 7 razy, a 5 trafiło na playlisty. W ciągu ostatniego miesiąca mój kanał zyskał 8 subskrypcji, a łącznie jest 184. Klikając w ten link możesz subskrybować mój kanał i na bieżąco otrzymywać informację o nowych wartościowych materiałach.

statystyki youtube

Jak widać mój kanał odwiedzają głównie osoby zamieszkałe w Polsce. Trzech na czterech odwiedzających mój kanał to mężczyźni. Źródła wizyt stanowią po równo proponowane filmy, oraz zewnętrzne. Na trzecim miejscu i tak naprawdę z nieznacznie mniejszą liczbą są odwiedziny z wyszukiwań na YouTube. Miejsce odtwarzania to głównie strona odtwarzacza na YouTube.

Podsumowanie

Krótkie podsumowanie. Warto tworzyć i rozwijać kanał na YouTube, bo to odrębne źródło wizyt. Jak widzisz jeśli masz na kanale umieszczone jakieś materiały i przez jakiś czas nie dodajesz nowych, to i tak coś tam się dzieje.

3 Facebook

Facebook i Fanpage pozwala mi na to, abym mógł pokazać Tobie kim są osoby, które czytają mojego bloga i śledzą Fanpage na Facebooku. Nie przedstawię Ci w tym miejscu wiele statystyk, bo i niewiele się działo u mnie w tym miejscu. Zapraszam Cię do dołączenia do mojej społeczności na Facebooku. No i jako ciekawostkę przyjrzyj się temu:

fanpage

Większość odbiorców stanowią mężczyźni i kobiety w wieku 25-34 lat. Natomiast jeśli przyjrzeć się fanom strony, to większość, bo aż 71% stanowią mężczyźni.

4 Listy Mailingowe

Lista mailingowa, czyli ważniejszy punkt mojego marketingu. Niestety nie notowałem dokładnie źródeł statystyk w lutym, bo na ten pomysł wpadłem w połowie miesiąca i już nie byłem w stanie tego zrobić. W klejonym podsumowaniu myślę, że będzie bardziej wyszczególnione to.

1292 osoby dołączyły do moich list mailingowych w lutym.

31431 adresów mailowych liczą wszystkie moje listy mailingowe.

19 mailingów wysłałem w lutym

5,83% to jest średni open rate z lutego (najlepszy 10,49, najgorszy, 2,97)

Podsumowanie

Tak w liczbach prezentuje się email marketing u mnie w lutym. Wszystkich wiadomości, które wysłałem w lutym były otwarte ponad 34 tysiące razy. Przez cały miesiąc na moje listy przybyło 1292 osoby, co daje średnio 44 nowe osoby dziennie. Rezultat ten uzyskałem bez kampanii reklamowej. Większość zapisów pochodzi z bloga, co-rega, facebooka, oraz marketingu szeptanego.

5 Zarobki

Myślę, że większość jest tego najbardziej ciekawa. Czyli jak wygląda podsumowanie miesiąca lutego pod względem zarobków.

Programy partnerskie i marketing sieciowy przyniósł mi w lutym 709,06zł Warto natomiast dodać, że absolutnie żadnej akcji w tym miesiącu ode mnie to nie wymagało. Nie jest to wysoki dochód, ale nawet palca w lutym nie przyłożyłem.

Ze sprzedaży aktywnej w lutym uzyskałem 2167zł. Niewielką część z tej kwoty stanowi ostatni dzień kampanii sprzedażowej Email Marketing Pro, który przypadł na sam początek lutego. Część transakcji była zaksięgowana jeszcze w styczniu i tej części tutaj nie uwzględniłem. W połowie miesiąca przeprowadziłem sprzedaż promocyjną szkoleń w pakiecie. Była możliwość zakupu produktu na raty. Część zysku wpłynie w kolejnych miesiącach, których w tym zestawieniu nie uwzględniłem. No i na koniec miesiąca uruchomiliśmy zapisy do Master Academy. Tylko ostatni weekend dołączyło około 20 osób. Jednak, że za wcześnie jest jeszcze na podsumowanie tej kampanii, to nie uwzględniałem tych wyników w podsumowaniu lutego.

Podsumowanie

Podsumowując miesiąc luty zakończyłem z zarobkiem 2876,06zł Główną część stanowi aktywna sprzedaż. Jednak w dochodzie z marketingu sieciowego i programów partnerskich jest duży potencjał. Jak widać praca, którą wykonałem wiele miesięcy temu nadal przynosi dla mnie dochód. Wniosek zatem jest prosty, warto wypracować sobie dochód z tych źródeł na satysfakcjonującym poziomie i przez dłuższy czas cieszyć się dochodem pasywnym.

Rozpoczął się nowy miesiąc. W tym miesiącu dużo pracy przede mną. Podsumowanie marca zobaczysz już na początku kwietnia u mnie na blogu. Wpisz swój adres mailowy w formularzu poniżej tego artykułu, to oprócz ciekawego raportu poinformuję Cię o kolejnym podsumowaniu.

Tak jak wspominałem wcześniej uruchomiliśmy zapisy do Master Academy. O tym czym jest Master Academy Napisze odrębny artykuł. Jednak teraz o tym wspominam, bo to wyjątkowy moment. W chwili kiedy to piszę pozostało 3 dni do końca zapisów na niepowtarzalnych warunkach. Zaraz dam Ci link, abyś mógł dowiedzieć się na czym to polega. Sugeruje obejrzeć to nagranie do końca, bo na samym końcu jest coś absolutnie niesamowitego. Kliknij tutaj i sprawdź samemu.

To wszystko w tym podsumowaniu. Na kolejne zapraszam już za około miesiąc. Czego chcesz jeszcze dowiedzieć się w kolejnym podsumowaniu? Tym czasem, już w ten piątek pojawi się na blogu kolejny wartościowy artykuł. A jaki? Nie powiem teraz, ale będzie konkretny. Po godzinie 18 w piątek powinien już być opublikowany. Co Ty na to?Facebook Comments

Podobne Artykuły

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

One thought on “Podsumowanie miesiąca – Luty 2016”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biznespart/ftp/expertpartner_wordpress/biznespart1/wp-content/plugins/rpw-related-posts-widget/pf-rpw.php on line 160
Email
Print

Notice: Undefined index: HTTP_ACCEPT in /home/biznespart/ftp/expertpartner_wordpress/biznespart1/wp-content/plugins/upprev/includes/common.php on line 42
Przeczytaj poprzedni wpis:
Plany na bloga
Nowy początek

Czas na nowy początek. Postanowiłem nieco zaktualizować swoje poczynania na blogu. Tego bloga prowadzę już od kilku lat. Na przełomie...

Zamknij