+

Plany na rok 2014

plany na rok 2014
[Głosów:0    Średnia:0/5]

Rok 2013 lada dzień się skończy. Był to niewątpliwie dobry rok. Jeszcze w całości go nie podsumowałem, ale z pewnością w najbliższym czasie to zrobię. Większość założeń w znacznym stopniu zrealizowałem. Nadszedł więc czas na to, aby przyjąć założenia na kolejny rok.

Postanowienie noworoczne

Nie bardzo przepadam za tego typu określeniem. Postanowienia noworoczne kojarzą się z niezrealizowanymi planami. Ludzie postanawiają sobie, że od nowego roku rzucą palenie, że schudną 15 kilogramów itp. Zazwyczaj nic z tego nie wychodzi, ale przynajmniej na przyszły rok nie trzeba wymyślać nowych. Właśnie na nowy rok upatrują sobie realizację tych pomysłów. Nowy rok, więc ja też mogę zacząć od nowa robić coś lepiej. Takie właśnie myśli towarzyszą przy tej okazji. Jednak nic się nie zmienia, bo samo nadejście nowego roku nic nie powoduje, zmiana powinna wychodzić z wewnątrz.

Jednak to jest dobry moment na zamknięcie pewnego okresu i otworzenie nowego. Dlatego przyjmuję rok kalendarzowy jako okres do realizacji swoich założeń. postanowienia noworoczneRobię to z tego względu, że łatwiej mi później się z tego rozliczyć przed samym sobą. Z końcem roku, lub na samym początku wypisuje sobie listę punktów, które zrealizuje w tym roku. Na rok 2014 już przygotowałem sobie taką listę celów. Konkretnie zawarłem w niej 26 punktów. Dlaczego 26? Bo lubię tą liczbę. Nie jestem przesądny, nie uważam, aby była ona dla mnie wyjątkowo szczęśliwa czy coś. Po prostu 26 punktów, bo ta liczba mi się podoba.

Nie martw się, nie będę wypisywał teraz tu swojej całej listy. Nie mam zamiaru Cię tym męczyć. Z resztą to jest moja lista i szczerze mówiąc chcę zachować niektóre punkty tylko i wyłącznie dla siebie. Pomimo tego, że niemal wszystkie wypisane punkty dotyczą pracy i założeń związanych z moim działaniem. Widocznie jestem wstydliwy i nie chcę się w pełni obnażać. Trochę dziwnie to brzmi w czasach gdzie panuje internetowy ekshibicjonizm. W pewnym sensie każdy bloger, lub twórca treści w internecie jest ekshibicjonistą. W końcu publikujemy swoje zdjęcia, swoje przemyślenia i opinie. Dajemy coś od siebie, można powiedzieć coś prywatnego i intymnego zarazem. Nie chodzi mi o nagość cielesną. Ekshibicjonizm w internecie polega na publikowaniu treści, która prywatnie wiąże się z twórcą tej treści.

Samo sporządzenie listy na najbliższy rok jest dla mnie ważne. Jest to bardzo przyjemny moment. Można by rzec, że sporządzanie celów ma uroczysty charakter. Jest to wzniosły moment, w którym określa się cele na najbliższy rok. Cała reszta, czyli realizowanie tych założeń przez najbliższe dwanaście miesięcy to ciężka harówka. Cele same się nie zrealizują. Trzeba wykonać działanie, aby je zrealizować. Jednak gdy mam je spisane jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że je zrealizuje. Wiem, że czeka mnie ciężka praca przez najbliższe miesiące. Moje założenia są ambitniejsze niż na rok, który mija. Chcę zrobić i osiągnąć znacznie więcej. Jednak efekt progresji zakładam sobie co roku i też co roku progresję utrzymuję. W końcu chodzi o to, aby się rozwijać.

Co w 2014?

Już początek roku będzie zwiastował intensywność działań na kolejne miesiące. 3-go stycznia w piątek zaplanowany mam Hangouts dla klientów szkolenia „Perfekcyjny Bloger”. Na tą okazję przygotowałem dużą dawkę wartościowej i praktycznej wiedzy. Zanim dojdzie do tego wydarzenia, to razem z Marcinem Oniszczukiem przeprowadzimy Hangouts o temacie „Jak zarabiać w programie partnerskim?”. Transmisja odbędzie się w poniedziałek 30 grudnia, czyli jeszcze w tym roku. Więcej informacji, oraz możliwość zapisu na wydarzenie znajdziesz klikając tu. Myślę, że warto skorzystać z tej wiedzy jaką przekażemy za darmo. Warto z tego względu, że obaj jesteśmy praktykami. Tylko z programów partnerskich i tylko w tym roku zarobiliśmy łącznie grubo ponad 50 tyś zł. Dokładnie to nie wiem ile, bo nie sumowałem precyzyjnie naszych prowizji, jednak prawdopodobnie będzie to już kwota zbliżona do 6 cyfrowej sumy. To jest w zasadzie mało istotne. Nie chce też być źle odebrany, nie mam na celu się tym przechwalać. Informuje o tym ponieważ chce abyś miał tą informację. Ja uznaje zasadę, że uczę się od ludzi, którzy sami osiągnęli to co ja chcę osiągnąć. Dlatego najpierw chcę wiedzieć, czego ta osoba dokonała i jakie rezultaty osiąga. Dopiero mając te informację podejmuje decyzję, czy warto zdobywać wiedzę od tej osoby. Dlatego też podałem te informacje o naszych rezultatach finansowych, abyś samemu zdecydował czy wiedza od nas może być dla Ciebie przydatna, czy może masz inne oczekiwania.

Na początek roku, być może już w styczniu planujemy zorganizować spotkanie na żywo dla partnerów Top Benefit. Chcemy się spotkać z naszymi partnerami i ustalić plan działania na najbliższe miesiące, oraz plan długoterminowy. W tym roku też rozwiniemy platformę Top Benefit o nowe możliwości. Co najważniejsze ruszymy z dynamiczną ekspansją naszej maszynki do zarabiania i automatyzacji biznesu w internecie.

Najprawdopodobniej już w połowie lutego dojdzie do kolejnej konferencji z inteligencji finansowej. Poprzednia miała miejsce w drugiej połowie września 2013 roku. Odbyła się ona w Toruniu i trwała dwa dni. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób. Była to bardzo udana konferencja, otrzymaliśmy bardzo pozytywny feedback. Skrót relacji z wydarzenia możesz zobaczyć na filmie poniżej.

 

W pierwszych miesiącach nowego roku zrobimy kolejną konferencję z inteligencji finansowej. Będzie na równie wysokim poziomie, a nawet i wyższym. Nie zdradzę teraz szczegółów, ale prelegenci będą najwyższego sortu. Ponadto będzie przegotowane wiele różnych atrakcji, dlatego warto być z nami. O szczegółach z pewnością będziemy informować droga mailową, więc jeśli chcesz dostać informację zostaw swój adres mailowy pod artykułem. Na ten rok zorganizujemy przynajmniej dwie takie konferencje z inteligencji finansowej. Następna będzie pewnie kilka miesięcy później.

Co nowego w nowym roku?

W nadchodzącym roku chcę nacisk położyć na bloga. Co prawda tego, na którym jesteś obecnie prowadzę od początku 2013 roku. Jednak nie jest on prowadzony tak jak bym tego chciał. Dlatego przyjmie on nowy charakter. W zasadzie już od pewnego czasu zaszły na nim pewne zmiany. Artykuły publikuje z większą częstotliwością i systematycznie. Dokładam starań aby były one jak najbardziej wartościowe.

Na najbliższe 365 dni planuje opublikować na blogu ponad 100 artykułów. Mam zamiar poruszyć nimi wiele ważnych tematów. Na pewno jednym z pierwszych będzie artykuł, w którym przedstawię sposoby na to aby zwiększyć swoje dochody. Bardzo często ludzie do mnie piszą z pytaniem „jak ja mam zacząć inwestować, albo oszczędzać skoro zarabiam 900zł i nic mi nie zostaje?” Uważam, że jest to bardzo ważny temat, dlatego zmierzę się z nim w pierwszej kolejności. Mam zamiar przedstawić praktyczne sposoby na to aby zwiększyć swoje miesięczne dochody. Ponadto opublikuje kolejne artykuły dotyczące blogowania. Kilka już opublikowałem w ostatnim czasie np. artykuły poruszające temat jak zarabiać na blogu. Temat blogowania, czy zarabiania na blogu jest mi bardzo bliski. Dlatego pojawia się kolejne artykuły poruszająca tą kwestuję. Chociaż sam mam w pewien sposób zarysowany plan na przyszłe artykuły, to jednak Twoja opinia jest dla mnie najważniejsza. Bloga tworze dla Ciebie, więc możesz mi napisać o czym chcesz abym napisał na blogu? Jakie tematy mam poruszyć?? Na jakie pytanie mam odpowiedzieć? Będę Ci bardzo wdzięczny za każdą sugestię. Napisz o tym najlepiej w komentarzu poniżej.

W roku 2014 na moim blogu przewidziałem też kilka nowości. Będzie to między innymi cykl podcastów. Na razie mam w planach stworzyć 12 podcastów, publikując je co miesiąc. Jednak może zwiększę ich ilość, będzie to z pewnością zależne od tego w jaki sposób je przyjmiecie. Jeśli spodobają się Wam i będą popularne to być może nagram ich więcej. Wszystko się okaże w praniu.

Jeśli mowa zaś o nowych rzeczach jakich wypróbuje w roku 2014 będzie to z pewnością mój debiut z inwestycjami w akcje na giełdzie. Debiut już jako tako miałem wiele lat temu. Byłem wtedy młody i głupi. To był czas kiedy jeszcze pracowałem na etacie. Założyłem konto maklerskie, które zdecydowanie mi się nie opłacało. Kupiłem akcje spółki nie mając pojęcia co to za spółka. Bardziej to przypominało grę w lotto niż inwestowanie na giełdzie. Kupiłem te akcje za kilkaset zł, za jakiś czas sprzedałem ze stratą, bo potrzebowałem pieniędzy. To była cała moja historia, taki można powiedzieć debiut, chociaż wstyd mi się do tego przyznać. Chyba jeszcze nikomu o tym nie mówiłem. Jednak do giełdy i akcji zawsze coś mnie ciągnęło. To takie zauroczenie, które nie mija jak wakacyjny romans, lecz ciągnie się, aż nie wejdzie się w to całym sobą. Dziś już ze znacznie większym doświadczeniem i wiedzą na temat finansów postanowiłem powrócić. Wiele się w ostatnim czasie nauczyłem na ten temat. Teraz postanowiłem swoją naukę przenieść na front praktyczny. Wybrałem już dom maklerski, który jest najbardziej optymalny dla mnie. Czekam na kuriera, bo konto zakładałem przez internet. Z dwóch powodów przez internet. Po pierwsze co się da, to załatwiam przez internet. Po drugie, mogłem założyć konto korzystając z linku partnerskiego. Ja nic nie tracę, a osoba, która mi to poleciła zawsze coś zyska. Od razu powiem, że moja inwestycja na giełdzie nie będzie jakaś zawrotna. Planuje w ciągu całego roku zainwestować 3-5 tyś zł. Na razie traktuje to jako naukę, więc będę inwestował jedynie nadwyżki finansowe. Na blogu za to będę dzielił się swoimi poczynaniami. Zacznę od artykułu na temat wyboru domu maklerskiego i dlaczego akurat ten wybrałem. Podobnie z moimi ruchami, będę opisywał w co i dlaczego inwestuje, oraz jaką przyjmuje strategię. Z całą pewnością pokaże tez swoje wyniki, nawet jak będą fatalne.

Nie samym biznesem żyje człowiek

W dość dużym skrócie opisałem przyszłe moje plany. Właściwie to są najbliższe plany, których realizacji mam zamiar podjąć się od samego początku. Dotyczą one przede wszystkim biznesu. Jednak nie tylko z tym mam związane plany. Chociaż w punktach przede wszystkim takie sobie wypisałem. Tak zupełnie prywatnie mam zamiar nauczyć się języka angielskiego komunikatywnie w stopniu dostatecznym. Tak bym rozumiał co do mnie mówią ludzie ze stanów w nagraniach video, albo na konferencjach. W tym roku też planuje wyprawę rowerową kilkunastodniową. Uwielbiam jeździć rowerem, to jest jedna z moich pasji. W planach docelowo mam wyprawę rowerem po europie. Jednak w tym roku będzie to wyprawa po Polsce. Najprawdopodobniej będzie to wyprawa po malowniczych terenach mazurskich. Jakby ktoś miał ochotę się przyłączyć, to zapraszam.

To tak z grubsza tyle. Już nie mogę się doczekać początku roku. Oczywiście nie czekam, aż się zacznie, bo nie byłbym sobą, gdybym już teraz nie zaczął. zyczenai noworoczneMijający rok był bardzo dobry. Poznałem wiele świetnych ludzi. Odwiedziłem wspaniałe miejsca. Robiłem fantastyczne rzeczy. Stworzyliśmy rewelacyjne projekty. Na pewno ten rok był bardzo udany i wiem też, że nadchodzący rok 2014 będzie jeszcze lepszy. A Ty masz już wyznaczone cele na nadchodzący rok? Jeśli tak to życzę Ci zrealizowania swoich założeń, aby nadchodzący rok był dla Ciebie wyjątkowo i byś przeżył go zgodnie ze swoimi potrzebami.

Chcesz zarabiać na gruntach? Zapisz się

Imie: email:

Facebook Comments

Podobne Artykuły

Share and Enjoy

 • Facebook
 • Twitter
 • Delicious
 • LinkedIn
 • StumbleUpon
 • Add to favorites
 • Email
 • RSS

8 thoughts on “Plany na rok 2014”

 1. Marcinie, życzę dużo sukcesów w Nowym Roku, niech to będzie rok wyzwań i realizacji zamierzonych celów.

  pozdrawiam

 2. Życzę dotrzymania postanowień i samych sukcesów w Nowym Roku. Hmm jeśli chodzi o mnie to chciałbym żebyś napisał coś o programach partnerskich, systemach reklamowych itp. o zarabianiu z bloga o tematyce rowerowej, podróżniczej sportowej bo taki blog właśnie prowadzę. Moim celem w 2014 jest wyprawa rowerowa do Maroko, jak najwięcej napisanych postów i zwiększenie ruchu na blogu poprzez wypozycjonowanie wielu fraz :)

  1. Dzięki, już się wziąłem ostro do pracy 😉

   No i dziękuje za sugestie , wszystkie sobie zapisałem. Wpisy na temat programów partnerskich, reklam (zwłaszcza na Facebook`u) i o dalszych możliwościach zarabiania za pomocą bloga na pewno się pojawią.

   Fajnie na Maroko jeszcze nie byłem, a tym bardziej rowerem, ale wszystko przede mną. Również życzę wytrwałości w dążeniu do realizacji celów.

 3. Cześć,
  Za sukces w 2013 roku uważam w końcu skończenie “robienia” bloga i jego “puszczenie” w internecie pod koniec roku. Teraz w 2014r. mam zamiar dalej rozwijać bloga oraz zamierzam zgłębiać tajniki szeroko rozumianego e-marketingu. Myślę, że czeka mnie dużo pracy….
  Pozdrawiam,
  T.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biznespart/ftp/expertpartner_wordpress/biznespart1/wp-content/plugins/rpw-related-posts-widget/pf-rpw.php on line 160
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE

Odbierz Prezenty

Dowiedz si�� jak zbudowa�� list�� mailingow�� na ponad 30 tys adres�³w. Zacznij zarabia�� za pomoc�� email marketingu. Wpisz email i pobierz darmowe materia��y

Thank you for signing up!
Email
Print
Przeczytaj poprzedni wpis:
jak prowadzic bloga
Blog sposobem na zarabianie?

Czasy, w których blogi były jedynie internetowymi pamiętnikami, minęły bezpowrotnie. Czy jednak blogi, poza tym, że pokazują nas światu, mogą...

Zamknij