Pisz często i regularnie

Kliknij w przycisk 🙂

Jest to prawdopodobnie najważniejszy element aby wypromować bloga. Zgaduje, że tak jak ja jesteś niecierpliwą osobą. Chcesz mieć efekty najlepiej od razu. Jednak podejmując się pewnych działań należy uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście nie chodzi o to aby cierpliwie czekać na efekty, bo możesz się nie doczekać. Po prosu rób swoje. Skup się na tym aby robić to jak najlepiej. Cierpliwie i konsekwentnie rób to dalej. W wyniku tego efekty się pojawią. Przeczytasz w tym artykule jak wypromować bloga pisząc często i regularnie.

Content is the king

Z całą pewnością to określenie gdzieś obiło Ci się o uszy. Wiele razy jest powtarzane. Oznacza to po prostu tyle, że treść jest najważniejsza. Internet to w zasadzie nic innego jak terabajty treści. Może być treść w formie pisanych słów. Treść w formie multimedialnej jak zdjęcia, filmy czy muzyka. Nie mniej jednak na każdej stronie znajdziesz mniej lub więcej treści, która jest lepsza bądź gorsza.

Zastanów się po co Ty przeglądasz internet. Dla celów społecznościowych? Wchodzisz na Facebooka aby zobaczyć co tam dzieje się u znajomych. Ewentualnie też aby popisać z kimś. Dla rozrywki? Przeglądasz różne strony z memami, filmiki na YouTube. Może też aby dostać konkretną informację, rozwiązanie dla swojej potrzeby. Chcesz zrobić na obiad konkretne danie i w internecie szukasz sposobu jak je wykonać. Chcesz pomalować ściany w pokojach, a w internecie szukasz informacji czego potrzebujesz, jakiej farby użyć i jak ro zrobić. Lub po prostu szukasz fachowca, który to zrobi. Chcesz dowiedzieć się jak wypromować bloga i trafiasz na moją stronę. To tylko niektóre przykłady.

Jak widzisz cały czas szukamy treści. Dlatego powinieneś się skupić na tym aby tworzyć i dostarczać często i regularnie treść. Nie istotne, czy to będzie treść rozrywkowa. Może akurat czymś takim się zajmujesz. Czy może to będzie treść poradnikowa. Aby Twój blog przyciągnął czytelników, to musisz umieszczać na nim często i regularnie dobrej jakości treść.

Wszystko czego potrzebujesz do pisania

Po pierwsze jak zabrać się za pisanie artykułu? Stworzyłem już na ten temat artykuł, który Ci w tym pomoże. Kliknij tutaj i zobacz jak się zabrać za pisanie artykułu.

Podstawowe rzeczy, które pomogą Ci w tworzeniu treści często i regularnie to po prostu jakiś notes. Notuj sobie wszystkie pomysły na artykuł jakie przychodzą Ci do głowy. Twórz sobie taką listę. Warto mieć tę listę zawsze przy sobie, bo w każdej chwili może coś Cię zainspirować i będziesz mieć pomysł na ciekawy artykuł. Notuj każdy pomysł. Nie musisz przecież wszystkiego wykorzystać, ale warto wszystko zapisać. Wiesz na czym polega burza mózgów? W gronie osób zainteresowanych rzuca się pomysłami na rozwiązanie konkretnego problemu. Nie ważne czy pomysły są dobre, czy zupełnie do bani. Wszystko się notuje i dopiero na koniec po analizie wybiera się to co jest najlepsze.

Zaplanuj publikacje artykułów. To pomaga jeśli masz z góry założone, że tygodniowo publikujesz określoną ilość artykułów. Możesz również ustalić konkretne dni tygodnia, to może Ci w tym pomóc. Czujesz obowiązkowość, którą sam sobie wyznaczasz. Mam ustalony tygodniowy target i termin więc robisz wszystko aby tego się trzymać. Planuj sobie dzień. Wyznacz odpowiednią porę i odpowiednią ilość czasu na pisanie artykułu. Ja zazwyczaj wyznaczam sobie 2 do 4 godzin na napisanie artykułu. Niekiedy muszę poświecić na to więcej czasu. Są takie artykuły na które potrzeba nawet kilkanaście godzin pracy. Zawsze staram się zaplanować dzień wcześniej o czym napiszę nowy artykuł.

Zacznij od konspektu. Zaplanuj w punktach i zrób szkic dla swojego artykułu. Ja wyciągam swój niezastąpiony kajet i sporządzam w nim konspekt. Na górze strony wpisuje temat dla sowiego artykułu. Następnie wypunktowuje najważniejsze rzeczy dotyczące tematu. Każdy z tych punktów mogę jeszcze bardziej rozłożyć na kolejne podpunkty. Tak przygotowany konspekt sprawia, że pisanie artykułu jest dużo łatwiejsze. Przypomina uzupełnianie treścią każdego punktu. Pisze się wtedy szybciej i sprawniej.

pisanie artykuluZasiadam przed komputerem i uruchamiam edytor tekstowy np. Word. Zabieram się za pisanie artykuły bo doskonale wiem o czym pisać. Nie siedzę przed białą stroną czekając na inspirację i wenę twórczą. Dzień wcześniej zaplanowałem ten artykuł. Mam w głowie mnóstwo pomysłów, bo przez noc przychodziły mi do głowy. Mam przed sobą konspekt, który po prostu uzupełniam treścią. Używam edytora, bo tak jest mi wygodniej. Najpierw w nim komponuję treść artykułu. Sprawdzam oraz poprawiam tę treść i przenoszę do edytora na blogu. Tam ponownie poprawiam treść. Na końcu publikuję.

Jak często publikować treść? Im częściej tym lepiej. Są nisze gdzie można nawet kilka razy dziennie publikować treść. To się sprawdza np. przy blogu Antyweb. Jednak dla większości blogów nie będzie to optymalne rozwiązaniem. Nie mówiąc już o trudnościach z tworzeniem tak często nowej treści. Według wielu blogerów najlepiej byłoby publikować artykuł każdego dnia, raz dziennie. Pytanie czy jesteś w stanie tak często tworzyć treść wysokiej jakości? Aby stworzyć dobry artykuł trzeba poświecić na to trochę czasu i po prostu to może być za trudne do wykonania. Z resztą widzę jak za każdym razem gdy opublikuje artykuł przez 2-3 dni jest na moim blogu większy ruch. Pierwsze dwa dni słupki wyświetleń wędrują znacznie wyżej. W trzeci dzień następuje lekkie wyciszenie. Więc publikując treść co 2 lub 3 dni będzie również dobrze. Pilnuj tylko aby treść nie pojawiała się rzadziej niż raz tygodniowo. To jest chyba absolutne minimum.

Blog daje możliwość zaplanowania wpisów. Więc jeśli masz tak, że w niektóre dni tygodnia ciężko znaleźć czas, za to w inne jesteś w stanie poświęcić się temu to jest najlepsze rozwiązanie. Napisz w tym czasie kilka artykułów. Wstaw do swojego bloga jako szkic i po prostu zaplanuj. Możesz planować na konkretny dzień i godzinę. W ten sposób możesz publikować artykuły regularnie.

Od tworzenia i publikowania treści wszystko się zaczyna. Pisz często i regularnie. Za każdym razem gdy tworzysz treść skup się na tym konkretnym artykule. Nie myśl o tym kiedy i jaki to przyniesie efekt. Artykuł, który tworzysz wymaga od Ciebie pełnej koncentracji. Zrób po prostu wszystko, aby to był Twój najlepszy artykuł. Następnie zrób to samo. I znowu to samo. Tak przez najbliższe kilka wpisów. Później kilkanaście, kilkadziesiąt, kilkaset… W międzyczasie efekty tego się pojawią. Będą się zwiększać wraz z każdym opublikowanym artykułem.

Cały czas możesz wykonywać inne czynności, które pomogą Ci wypromować bloga. Jakie to czynności, o tym napiszę w kolejnych artykułach. Mam zaplanowaną całą serię artykułów na ten temat. Seria ta będzie rozwijać każdy z punktów artykułu „Jak wypromować bloga”. Na końcu powstanie z tego ebook. Jak Ci się podoba takie rozwiązanie?

Facebook Comments

Kliknij w przycisk 🙂

Podobne Artykuły

2 przemyślenia nt. „Pisz często i regularnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Przeczytaj poprzedni wpis:
blog video
Zanim zaczniesz blogować

Pisanie bloga jest ciekawym zajęciem. Tworzysz treść, którą inni mogą przeczytać. Jeszcze lepiej jak innym podoba się to co tworzysz....

Zamknij