Nie wiem jeszcze wystarczająco dużo

Kliknij proszę w przycisk 🙂

Nie mam jeszcze wystarczającej wiedzy aby zacząć Właśnie z takim stwierdzeniem boryka się wiele osób. Niestety jest to na tyle silne, że powstrzymuje przed wykonaniem działania. Nie da się ogarnąć całej wiedzy z poszczególnej dziedziny z dwóch przyczyn: tych informacji jest za dużo, z każdą chwilą tych informacji ciągle przybywa. Dlatego przez takie podejście można wpaść w błędne koło i mieć spory problem z ruszeniem na przód.

Naturalnie wiedza jest potrzebna. Zajmując się jakąś branżą należy ją zdobywać. Ponadto nieustannie powinno się ją aktualizować, bo żyjemy w takich czasach gdzie zmiany następują w błyskawicznym tempie. Z resztą uczenie się nowych rzeczy jest fascynujące. W ten sposób nasz umysł pozostaje wiecznie młody, jeśli tylko nie przestaniemy wchłaniać nowej wiedzy.

Przed kilkoma laty, gdy dopiero stawiałem pierwsze kroki w marketingu internetowym, moja wiedza w tym obszarze była niemal równa zeru. Dlatego każdego dnia uczyłem się masę nowych rzeczy. Wyszukiwałem i wchłaniałem tą wiedzę jak gąbka z ogromnym entuzjazmem. Ale również od samego początku stosowałem nabytą wiedzę w praktyce. Nie czekałem, aż będę wiedział wystarczająco dużo tylko działałem od pierwszej chwili.

Być może wpływ na moją determinację miała świadomość, że nie ma wyjścia i trzeba działać aby mieć efekty. Nie ma innego wyjścia, bo saldo na koncie wskazywało 0zł, a rachunki trzeba było opłacić. Tak na prawdę to nie zaczynałem od 0, lecz od sporego minusa, bo niestety nie uniknąłem wcześniej wpadnięcia w długi. Nóż na gardle, który coraz mocniej mnie dociskał sprawił, że moja determinacja była ogromna i nie czekałem aż nauczę się wszystkiego, lecz od samego początku zakasałem rękawy i wziąłem się ostro do pracy.

Nigdy nie będziesz odpowiednio przygotowany aby zacząć, dlatego najlepiej zacznij od razu. Chcemy być perfekcyjni i boimy się porażki, oraz upokorzenia. Boimy się tego, ze coś nie wyjdzie, dlatego staramy się przygotować jak najlepiej. Przygotowujemy się, trenujemy, zdobywamy coraz więcej wiedzy i okazuje się, że im dalej w las tym więcej drzew. Poszerzając swoją wiedzę zaczynasz dostrzegać jak mało jeszcze wiesz, jak wiele informacji jeszcze masz do zdobycia, jak wiele jeszcze musisz poprawić.

To jest bardzo złudne, bo postępując w ten sposób nigdy nie ruszysz z miejsca. Pozostaniesz cały czas w blokach startowych podczas gdy inni już dawno wystartowali i biegną do mety po swój sukces. Nie bój się wystartować, wykonaj pierwszy krok, później następny i następny. W między czasie ucz się jak iść dalej do przodu, jak pokonać kolejną przeszkodę jaka pojawi Ci się na drodze i ją pokonaj. Przeszkody z pewnością się pojawią, ale żadna nie jest na tyle duża, abyś nie mógł sobie z nią poradzić. Jesteś większy od każdej przeszkody, od każdego problemu jaki pojawi Ci się na drodze.

Tak naprawdę przeszkody są potrzebne. Dobrze czytasz, przeszkody są potrzebne, bo dzięki nim rozwijasz siebie i swój biznes. Dlatego gdy się one pojawią nie traktuj ich jak coś najgorszego, co mogło Ci się przytrafić. Podejdź do tego, jak do szansy, na to by zdobyć odpowiednią wiedzę, oraz doświadczenie i rozwinąć się, zrobić to lepiej. To dzięki pojawiającym się problemom świat cały czas idzie do przodu. Bo jeśli pojawi się jakiś problem, to znajdzie się człowiek, który się nie zniechęci lecz poszuka rozwiązania i je wróży.

Pamiętaj: nigdy nie będziesz odpowiednio przygotowany. Dlatego jeśli masz coś zrobić, to zacznij już teraz i nie czekaj na to, aż będziesz wiedzieć wystarczająco dużo, bo tak się nigdy nie stanie. Najwięcej wiedzy, oraz tą najbardziej pożyteczną zdobywamy podczas działania. Nazywa się ona doświadczeniem, czyli wiedzą uzyskaną poprzez zaangażowanie.

Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:

Jak zdobyć lawinę czytelników na blogu?

Pobierz teraz bezpłatnie poradnik


Facebook Comments

Kliknij proszę w przycisk 🙂

You may also like...

4 komentarze

 1. Masa pisze:

  Sucha wiedza bez praktyki jest mało warta. Jeśli mamy jakąś wiedzę, żeby sprawdzić czy jest wystarczająca trzeba po prostu zacząć działać. W praktyce zawsze wychodzą dodatkowe rzeczy o których nie wiedzieliśmy a “wychodzą w praniu”. Zatem bierzmy się do dzieła! W ten sposób o wiele szybciej zdobędziemy nową wiedzę 🙂

  • Dokładnie, nie ma na co czekać, najlepiej zacząć od razu, krok po kroku. Właśnie wykonując działanie, napotykając na przeszkody, dowiadujesz się jaką wiedzę rzeczywiście potrzebujesz aby przejść dalej.

   P.S.
   Ciekawa jest Twoja strona, również jestem pasjonatem rowerów 🙂

 2. Masa pisze:

  Dzięki bardzo za pozytywną opinię. Strona chodzi od niedawna. Jak będziesz kiedyś w Polsce północno-wschodniej to daj znać można gdzieś pojechać.
  A swoją drogą: nie wiem czemu ale w comment luv nie mogę wybrać artykułu i koniec końców żaden mi się nie podlinkowuje 😉

  • Dzięki za info, rzeczywiście coś nie działa mi ta wtyczka, nie wiem czemu. Jutro dam to do zrobienia informatykowi. Link w podpisie na moim blogi też jest DoFollow tylko anchor tekst w tym przypadku Masa.

   Te rejony na mazurach są świetne, mam tam zakupioną ziemię 😉 Co jakiś czas tam jeżdżę, dam znać jak będę się wybierał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
shares

Masz za mało czytelników na blogu?

Poznaj sprawdzone metody na zdobywanie lawiny czytelników na blogu

pobierz teraz

Pobierz Bezp��atnie!