Najlepszy sposób jak osiągnąć cel

Kliknij proszę w przycisk 🙂

Większość ludzi, którzy wyznaczają cele zastanawiają się jak osiągnąć cel. Statystyki pokazują, że nie jest to takie proste. Wyznaczanie celu to jedno, osiągnąć cel to już inna bajka. Jeśli masz wyznaczone cele to świetnie. Można powiedzieć to jest już połowa sukcesu. W tym artykule podpowiem Ci jak osiągnąć cel. Sposób na to jak osiągnąć cel, który tutaj zaprezentuje jest z pewnością bardzo skuteczny.

W poprzednim artykule pisałem na temat metody wyznaczania celów. Jest wiele osób, którzy wraz z nadejściem nowego roku wyznaczają sobie cele na ten rok. Cele są przeróżne. Jednak jak się okazuje, wiele celów po prostu nie jest realizowanych. Tym bardziej warto jest znać sposób na to jak osiągnąć cel.

Jak osiągnąć cel rozbijając go na drobne?

Jednym z najlepszych sposobów jest rozpisanie celu na jak drobniejsze szczegóły. Powiedzmy, że mamy najważniejszy cel, który chcemy zrealizować w czasie roku. Ustalamy konkretny czas realizacji. W tym przypadku będzie to 12 miesięcy. Następnie należy wyznaczyć cele na każdy z tych 12 miesięcy. Trzeba to zrobić w taki sposób, aby te miesięczne cele przybliżały Cię do osiągnięcia rocznego celu. Gdy już masz ustalone cele miesięczne to wyznacz cele tygodniowe, a jeszcze później cele dzienne.

To nic innego jak rozłożenie celu głównego, rocznego na cele do zrealizowania każdego dnia. Rezultaty dzienne będą przekładać się na cele tygodniowe. Tygodniowe rezultaty będą zaś przekładać się na cele miesięczne. Wreszcie rezultaty miesięczne sprawią, że osiągniesz cel zaplanowany na cały rok.

Jak osiągnąć cel, przykład

Załóżmy, że głównym celem jaki chcę zrealizować jest zdobycie dużego audytorium. Jak już wiesz z artykułu, gdzie mówiłem o sposobach wyznaczania celu, taki cel musi być konkretny. Więc duże audytorium jest źle sformułowanym celem. Muszę konkretnie napisać ile będzie wynosiło to audytorium. Powiedzmy, że chcę mieć na koniec roku 30 tysięcy unikalnych użytkowników na blogu w miesiącu.

Jak osiągnąć cel? Co muszę zrobić? W ostatnim miesiącu chcę mieć na swoim blogu 30 tysięcy unikalnych użytkowników. Czas realizacji na to zadanie to 12 miesięcy. Styczeń jest miesiącem startowym. Powiedzmy, że przed styczniem notowałem około 3 tysięcy unikalnych użytkowników na blogu. Od razu widać, że chcę dość znacznie zwiększyć audytorium swojego bloga w stosunku co posiadam obecnie. Jest to jednak jak najbardziej realne i możliwe do zrealizowania.

jak osiągnąć celPrzechodzę do zaplanowania poszczególnych miesięcy. Jak chcę osiągnąć cel to muszę tworzyć treść. Moim celem miesięcznym będzie opublikowanie 8-10 artykułów. Każdy artykuł będzie wysokiej jakości. Duży nacisk będę kładł na to, aby w artykułach wykorzystywać frazy kluczowe z długiego ogona, na które chcę, aby mój blog był wyszukiwany. Ponadto po opublikowaniu artykułu będę wysyłać mailing z linkiem do artykułu. To jest kolejny cel. Wyślę 8-10 mailingów do nowych artykułów. Oraz wyślę re-mailing w podobnej ilości. Czyli łącznie około 16 do 20 mailingów. Oprócz tego każdy nowy artykuł udostępnię na Facebooku w swoim fanpage, na swoim profilu i w kilku grupach (powiedzmy niech to będzie 5 grup). Poza tym za każdym udostępnieniem przeznaczę 10 zł na promocję w Facebooku. Oprócz tego będę w miesiącu zdobywać backlinki do swojego bloga np. komentując artykuły na innych blogach w mojej branży. Moim celem będzie zdobycie w miesiącu około 20-40 backlinków.

Cel miesięczny:

8-10 artykułów

16-20 mailingów (kierujących na nowe artykuły)

8-10 udostępnień artykułów na fanpage

8-10 udostępnień artykułów na FB

40-50 udostępnień artykułów w grupach na FB

80-100zł na promocję artykułów

20-40 pozyskanych backlinków

Mamy zaplanowany miesiąc więc teraz czas zaplanować tydzień. Sprawa o tyle łatwiejsza, że wystarczy podzielić cele miesięczne na tygodniowe. Czyli 2 artykuły tygodniowo. 4 mailingów tygodniowo (2 re-mailingi). Po 2 nieudostępnienia artykułów na profilu fb i na fanpage. 10 razy udostępnione artykuły w grupach na fb. 2 razy promowanie artykułu po 10zł Zdobytych 5 backlinków w tygodniu.

Cele tygodniowe:

2 artykuły

4 mailingi

2 razy udostępnione artykuły na fanpage

2 razy udostępnione artykuły na FB

10 razy udostępnione artykuły w grupach na FB

20zł na promocję artykułów

5 pozyskanych backlinków

Czas na zaplanowanie dni. Dajmy na to, że artykuły będę pisać w poniedziałek i czwartek. W te dni również będę je udostępniać na fb, na fanpage i grupach. Oprócz tego uruchomię promocję na 10zł. Zdobywaniem backlinków zajmę się od poniedziałku do piątku po jednym backlinku.

Cele dzienne:

Poniedziałek: nowy artykuł, udostępnienie na fb, na fanpage i na pięciu grupach. 10 zł na promocję artykułu, jeden backlink

Wtorek: jeden backlink

Środa: jeden backlink

Czwartek: nowy artykuł, udostępnienie na fb, na fanpage i na pięciu grupach. 10 zł na promocję artykułu, jeden backlink

Piątek: jeden backlink

Sobota: wolne

Niedziela: wolne

Jak osiągnąć cel w taki sposób?

W ten oto sposób jeden roczny cel podzielony został na cele dzienne. To nic innego jak zadania do wykonania na każdy dzień. Planując cel duży nawet taki na rok mamy oddalony horyzont realizacji celu. Jak osiągnąć cel skoro jest on tak oddalony. Jest to trudne ze względu na to, że pozornie jest dużo czasu. Można łatwo ulec tej iluzji co spowoduje odkładanie realizacji celu na później. W konsekwencji zabraknie czasu i tak bywa bardzo często.

Sposób, który polega na podzieleniu celu na dzienne zadania pozwala stworzyć szczegółowy harmonogram zadań do wykonania, aby osiągnąć cel. Ponadto należy mieć nieustanny wgląd na postęp w realizacji celu. W tym przypadku jest to ułatwione. Cel to 30 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu. Punkt startowy to 3 tysiące unikalnych użytkowników w miesiącu. Czas realizacji 12 miesięcy. Średnio powinno przybywać 2250 unikalnych użytkowników miesięcznie. Jeżeli w lutym statystyki wskażą, że mamy 7 i pół tysiąca unikalnych użytkowników, to znaczy, że idziemy zgodnie z planem. Jeśli będzie ich mniej to mamy sygnał alarmowy. Trzeba szybko zareagować, aby zwiększyć progres.

Sposób ten pozwala mieć dużą kontrolę nad osiągnięciem celu. Mamy konkretny plan do zrealizowania. Możemy wręcz ułożyć sobie harmonogram zadań. Na każdym etapie kontrolujemy stopień realizacji celu. Jak Ci się podoba taki sposób? Może masz inną metodę jak osiągnąć cel?

Jak zdobyć lawinę czytelników na blogu?

Pobierz teraz bezpłatnie poradnik


Facebook Comments

Kliknij proszę w przycisk 🙂

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
shares

Masz za mało czytelników na blogu?

Poznaj sprawdzone metody na zdobywanie lawiny czytelników na blogu

pobierz teraz

Pobierz Bezp��atnie!