+

Lista mailingowa na blogu

blog lista mailingowa
[Głosów:1    Średnia:5/5]

Co ma wspólnego blog i lista mailingowa? Okazuje się, że ma sporo wspólnego, bo jedno i drugie można zgrabnie połączyć. Będą żyli w symbiozie, a efekty będą bardzo interesujące dla blogera. Sam zacząłem najpierw budować listę, a później prowadzić bloga. Nie jestem rasowym blogerem, bo blog służy mi za narzędzie. Jednak doceniam jego wartość jaką wnosi w marketingu internetowym i email marketingu.

Pokaże korzyści jakie daje posiadanie listy mailingowej ze strony blogera. Również przedstawię punkt widzenia z email marketingu, wówczas zobaczysz co wnosi blog do całości. Sam uważam, że jedna i duga strona tylko na tym zyskują. Jednak jest bardzo liczne grono blogerów, którzy nie wykorzystują listy mailingowej do swoich działań. Jedni nie wiedzą jaki jest potencjał w liście mailingowej, oraz jak go wykorzystać. Są jednak osoby, które poniekąd mają tego świadomość, jednak nie uznają takiej formy komunikacji z internautami. To jest błąd, który wynika z błędnych przekonań. Lista mailingowa na blogu może przynieść bardzo wiele dobrego.

Lista mailingowa dla blogera

Mam trochę inny punk widzenia od osoby, która jest nastawiona tylko i wyłącznie na pisanie bloga. Owszem fajnie jest przyciągać czytelników samą treścią i na tym przede wszystkim należy się skupić. Ruch na swojego bloga zdobywa się w różny sposób. najważniejszy jest ruch organiczny z wyszukiwarki Google, która jest u nas najpopularniejblog lista mailingowasza. Ktoś wpisuje interesującą go frazę w wyszukiwarkę i trafia na Twojego bloga. Ponadto zdobywa się też ruch z social media, marketingu szeptanego, a nawet i płatnych wejść. Są też osoby, które pamiętają adres Twojego bloga i od razu wpisują go w adresach przeglądarki, aby sprawdzić czy jest coś nowego, lub by wrócić do poprzednich wpisów. Są to stali czytelnicy Twojego bloga, jest to bardzo cenna część Twojego społeczeństwa. Lista mailingowa jest po to, aby pomóc wiernym czytelnikom Twojego bloga.

Nawet jak komuś spodoba się Twoja strona i szczerze będzie miał zamiar od czasu do czasu na nią zaglądać, to tylko niewielka część osób to zrobi. Nie wszyscy zapiszą sobie gdzieś adres Twojego bloga. Co prawda można stronę dodać do ulubionych, zasubskrybować w kanele RSS, lub chociażby zapisać w notatniku. Jednak chociaż czynności te nie są wymagające, to niewielkiej ilości osób chce się to robić. Nawet jak strona będzie zapisana w ulubionych, to istnieje ryzyko, że zostanie zapomina. Lista mailingowa jest skuteczniejsza od wszystkich tych rzeczy razem wziętych. Gdy czytelnik zostawi swój adres email na Twoim blogu, to Ty masz możliwość wysyłania do niego maila za każdym razem, gdy publikujesz nowy artykuł. Mało tego, możesz również wysłać przypomnienie, dla tych co za pierwszym razem pominą takiego maila. Możliwości jest znacznie więcej. Najważniejsze w tym jest to, że dzięki temu zyskujesz większe grono wiernych czytelników. Po publikacji nowych artykułów będziesz mieć więcej odsłon, a co za tym idzie więcej komentarzy. Reasumując lista mailingowa na blogu zwiększa grono Twoich stałych czytelników.

Rezultat jaki daje lista mailingowa połączona z blogiem powoduje zwiększenie zarobków. Działa to analogicznie, bo im więcej osób wchodzi na Twoją stronę, to więcej możesz zarobić. Dotarcie odgrywa tutaj kluczową rolę. Jeśli jesteś w stanie dotrzeć do większej ilości osób, to większą ilość pieniędzy jesteś w stanie zarobić. Chociażby z najprostszej formy zarabiania na stronie, z umieszczonych reklam Google Adsense na stronie. Większa ilość odsłon strony zwiększa ilość osób, które klikną w reklamę i spowodują zwiększenie Twojej prowizji. Nie ma w tym większej filozofii, działa to po prostu analogicznie. Podobnie jest z wszelkimi innymi źródłami dochodu na blogu. Większa ilość odsłon i stałych czytelników powoduje zwiększenie wartości bloga. Ponadto sama lista mailingowa jest też świetnym źródłem dochodu.

Pytasz jak lista mailingowa może być świetnym źródłem dochodu? Tu pojawia się temat email marketingu. Tym właśnie zajmuje się od wielu lat i wiem, że to dobry sposób na zarabianie pieniędzy. Email marketing to sprzedaż za sprawą poczty elektronicznej. Zbiera się na listę mailingową adresy email. Listę mailingową stanowią najczęściej adresy elektroniczne osób w konkretnej grupie docelowej np. osoby zainteresowane zarabianiem w programach partnerskich, albo osoby, które chcą się dowiedzieć jak budować listę mailingową. Możliwości jest wiele, istotne jest to, że za każdą listą mailingową stoi obietnica jakiejś wartości, którą osoba otrzyma w zamian za pozostawienie adresu email. W konsekwencji taka osoba wpada do tak zwanego leja sprzedażowego. Na samym początku dostaje wartość, następnie follow-up, wiadomości sprzedażowe, up-sell, down-sell, cross-sell itp. Cały zabieg jest po to aby dostarczyć bezpłatnego rozwiązania potencjalnemu klientowi, a następnie zaproponować mu coś więcej za pieniądze.  Sprzedawać za pomocą email marketingu można wszystko. Usługi, info produkty, produkty finansowe i inwestycyjne, produkty tradycyjne. Chyba nie ma żadnych ograniczeń.

Blog w email marketingu

Email marketing polega na wysyłaniu wiadomości do osób zapisanych na listę mailingową. Oczywiście nie tylko ale to jak gdyby jest główne założenie. Kontaktujesz się z potencjalnymi klientami poprzez wiadomości droga elektroniczną. Email marketing polega również na budowaniu relacji z osobami zapisanymi na listę mailingową. Wszystko to można świetnie połączyć z blogiem.

Na blogu piszesz artykuł, zaś w wiadomości wysłanej do listy umieszczasz cząstkowe informacje i link do artykułu. Nie musze wspominać mam nadzieje że ma to wszystko być pod temat listy mailingowej. Blog jest świetnym miejsce na budowanie relacji, tworzenie marki i prestiżu. W ten sposób pokazujesz, że nie wysyłasz tylko suchych wiadomości, ale również posiadasz wartościową stronę internetową. Blog jest też świetnym miejscem do interakcji z listą mailingową. Pod artykułem można napisać komentarz, nawiązać dialog z innymi komentującymi, polubić artykuł itp.

Jeszcze jedna bardzo istotna sprawa. Artykuł na blogu stanowi wartość dla czytelnika. Umieszcza się na nim wartościowe informacje, oczywiście od Ciebie zależy jak bardzo wartościowe będą artykuły. Osoby na liście będą chętniej klikać w link odsyłający do artykułu właśnie poprzez ten fakt. W ten sposób wywołujesz u czytelników twoich maili nawyk klikania w link. Dzięki temu zyskasz większy współczynnik kliknięć w link. To z kolei przełoży się na Twoje zarobki w Momocie jak będziesz wysyłać link do oferty lub propozycji biznesowej. Zobacz jaką skuteczność osiągają blogerzy, którzy posiadają listę mailingową. Wysyłają głównie maile kierujące na artykuły, ale od czasu do czasu również wysyłają email handlowy. Potrafią wyciągnąć skuteczność sięgającą nawet 80%. To jest fenomenalny wynik, nad którym warto się pochylić.

Ja bym powiedział w ten sposób. blog i lista mailingowa są naczyniami powiązanymi. Jedno z drugim się świetnie uzupełnia. Pierwsze drugiemu przynosi korzyści i na odwrót. Jeśli wszystko prawidłowo się robi, to nie mam mowy, że jedno drugiemu może zaszkodzić. Nie wyobrażam sobie nie prowadzić bloga zajmując się email marketingiem. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie nie tworzyć listy mailingowej zajmując się blogowaniem. Są osoby, przede wszystkim blogerzy, którzy trzymają się z dala od listy mailingowej postrzegając to jako cos złego. Moim zdaniem to wynika z braku wiedzy i ignorancji.

Odbierz ebooka oraz video i odkryj metody budowania listy mailingowej

Imie: email:

Facebook Comments

Podobne Artykuły

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • LinkedIn
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/biznespart/ftp/expertpartner_wordpress/biznespart1/wp-content/plugins/rpw-related-posts-widget/pf-rpw.php on line 160
Email
Print
Przeczytaj poprzedni wpis:
92260336
Co mnie motywuje do działania

Motywacja do napisania tego artykułu była akcja, która miała ostatnio miejsce w mediach społecznościowych. Teraz w internecie i nie tylko...

Zamknij