Można wymienić kilka korzyści jakie przynosi marketing sieciowy. Dla samej firmy jest to świetny sposób na dystrybucje swoich produktów. Dla osób współpracujących z firmą opartą o marketing sieciowy korzyścią może być zbudowanie sieci generującej ponadprzeciętny zysk, możliwość stworzenia niezależności finansowej, używanie produktów wysokiej jakości. Najważniejsze jednak jest zdobycie praktycznej edukacji biznesowej.

Bardzo wiele osób myśli o otworzeniu własnego biznesu. Z reguły na myśleniu się kończy, może znasz to skądś? Ja to doskonale znam, bo sam byłem w takiej sytuacji. Zanim jeszcze skończyłem szkołę, to myślałem o tym by w przyszłości mieć własny biznes. Do tego potrzebne są pewne umiejętności techniczne, których w szkole mnie nie nauczyli. Za to w szkole nauczyli mnie innych umiejętności: jak napisać list motywacyjny, cv, w jaki sposób poradzić sobie w rozmowie kwalifikacyjnej. Z całą pewności cała ta wiedza jest bardzo przydatna, jeśli chce się znaleźć dobrą pracę. Muszę się przyznać, że w szkole nie szło mi zbyt dobrze. Nie dlatego, że byłem mniej zdolny, po prostu byłem, mniej tym zainteresowany, co oferował mi program nauczania. Przez cały okres mojej edukacji przeczytałem tylko 1 książkę i to było w 1 klasie szkoły podstawowej Szczerze mówiąc trudno nazwać to książka, bo moje artykuły są obszerniejsze. Obecnie czytam średnio 1 książkę tygodniowe, z tą różnicą, że są to książki tematyczne.

Nie mam na myśli, że czytanie lektur jest złe, nie mam też zamiaru umniejszać edukacji. Aby osiągnąć sukces finansowy, potrzebne są 3 rodzaje edukacji: szkolna profesjonalna i finansowa. Edukacja szkolna jest bardzo ważnym rodzaje edukacji, w której nabywamy umiejętności czytania, pisania i podstaw liczenia. Edukacja profesjonalna przygotowuje do konkretnych profesji np. prawnik, lekarz, programista, inżynier budowy. Sam byłem właśnie na takich studiach inżynieryjnych, ale ich nie ukończyłem z powodu braku zainteresowania. 3 rodzaj czyli edukacja finansowa, która uczy jak pieniądze mają pracować na nas, a nie odwrotnie. Tej w szkole nie zdobędziemy, w szkołach biznesowych przygotowuje się studentów do zajmowania wysokich stanowisk w biznesach innych osób. Pozostaje więc tylko praktyczna edukacja finansowa, którą należy szukać już na własna rękę.

Na początku nie posiadałem takiej umiejętności, nauczono mnie znaleźć zatrudnienie i tak też zrobiłem. Najzabawniejsze było to, ze nigdzie nie mogłem znaleźć sobie miejsca, w 1 miejscu maksymalnie przepracowałem kilka miesięcy, a najkrócej kilka godzin. Nie wynikało to z lenistwa, wręcz przeciwnie, osiągałem nawet najlepsze wyniki ze wszystkich. Po prostu podświadomie czułem, że zwyczajnie się nie spełniam, nie robię tego co lubię, nie osiągnę w tym miejscu tego co che.

Po przystąpieniu do marketingu sieciowego przeżyłem szok, bo w krótkim czasie zdobywałem praktyczna wiedzę i doświadczenie, o których dotąd nie miałem pojęcia. Zdobyłem nie tylko umiejętności techniczne, ale także życiowe, które być może są ważniejsze. Pokonałem własne wątpliwości, nieśmiałość, czy strach przed odrzuceniem lub rakiem akceptacji przez innych ludzi. Nauczyłem się wytrwałości i determinacji, która pomaga mi podnieść się po porażce i iść dalej. Doświadczenie z marketingiem sieciowym pozwoliło mi rozwinąć w sobie takie cechy i umiejętności, których w inny sposób pewnie bym nie nabył.

Dobre firmy w marketingu sieciowym, lub najlepsi liderzy, z którymi się współpracuje zapewniają solidny program szkoleniowy. Jedną z największych wartości w marketingu sieciowym jest praktyczna edukacja biznesowa dla osób, które chcę się nauczyć umiejętności potrzebnych przedsiębiorcy, a nie umiejętności potrzebne pracownikowi. Bez względu na to czy dojdziesz do ponadprzeciętnych zysków w marketingu sieciowym, to z całą pewnością możesz zdobyć wartościowe doświadczenie, które pozostanie na dalsze życie. Można w dalszej kolejności zająć się zupełnie innymi biznesami, ponieważ mamy nabyte umiejętności aby odnieść sukces, dzięki doświadczeniu i edukacji biznesowej wyniesionej z marketingu sieciowego.

 


Wpisz swój email aby dostać więcej informacji

Imie: email:


Podobne Artykuły