Czego potrzebujesz do marketingu internetowego?

Kliknij w przycisk 🙂

Chcesz za pomocą internetu zacząć zarabiać? Być może masz własny produkt. Może prowadzisz swój sklep, lub świadczysz usługi. Współpracujesz w branży marketingu sieciowego. Albo po prostu wiesz, że zarabianie przez internet jest możliwe i chcesz dowiedzieć się jak to zrobić. Jeśli któreś z tych stwierdzeń opisuję Twoją sytuację, to ten artykuł jest dla Ciebie obowiązkowy.

Wiele osób do mnie piszę z podobnym, powtarzającym się pytaniem. Pytają o to co muszą zrobić i czego potrzebują, aby zarabiać przez internet. Niektórzy produkują własne produktu. Produkty fizyczne, ale również informacyjne jak ebooki. Są też osoby, które świadczą usługi, np. z branży remontowej, albo nieruchomości, czy odszkodowań. Inni współpracują z jakąś firmą w marketingu sieciowym i szukają możliwości pozyskania partnerów przez internet. Jeszcze inni, a jest ich najwięcej po prostu szukają sposobu na zarabianie przez internet, nie mając za bardzo pomysłu jak to zrobić. Odpowiedź na to pytanie jest zawsze podobna, bo marketing internetowy zawsze wygląda podobnie. Są różne profesje, można sprzedawać info-produkty, prowadzić sklep, czy pozyskiwać ludzi do marketingu sieciowego. Jednak system, na którym wszystko się opiera wygląda podobnie. W tym artykule pokażę co jest potrzebne w tym, aby promować siebie, swoje produkty lub biznes w internecie. Oto czego potrzebujesz.

Twoja strona internetowa

Potrzebujesz swojego miejsca w sieci. Aby świat mógł się o Tobie dowiedzieć to strona internetowa jest do tego po prostu konieczna. Świetnie rolę takiej strony pełni blog. Możesz w świetny sposób budować za jego pomocą swoją markę i wizerunek w internecie. Tworząc wysokiej jakości treść i robiąc to systematycznie przyciągniesz do siebie dużą, a co najważniejsze wierną publiczność. Dlatego co potrzebujesz aby uruchomić swój blog?

Hosting

Po pierwsze potrzebny jest hosting. Jest to po prostu serwer, gdzie ten blog będzie mógł być stworzony. Każda strona, każdy film, każde zdjęcie i każda muzyka, która jest w internecie to jest umieszczona gdzieś na jakimś hostingu. Jeśli Ty posiadasz na swoim komputerze jakieś dokumenty,  zdjęcia itp., to zajmują one miejsce na dysku twardym Twojego komputera. W internecie takie pliki zajmują miejsce na dysku twardym, które cały czas jest podłączony do internetu i do którego jest dostęp. Tak w skrócie można by było to określić i myślę, że już wiesz w czym rzecz. Ja używam i polecam hosting dla bloga z GetAll. Powód jest prostu, hosting, który tam dostaję jest solidny. Oprócz tego, w GetAll mam szereg innych narzędzi, które potrzebuje i w sumie wychodzi to najtaniej za najwyższą jakość.

Domena

Domena jest zarazem nazwą Twojej strony i jednocześnie adresem internetowym, za pomocą którego będzie można trafić na Twoją stronę. Taka domena składa się z dwóch części. Główna część stanowi nazwę, a końcówka to rozszerzenie. Dla przykładu mój blog ma główną część domeny expertpartner, a rozszerzenie pl, oddzielone są te elementy kropką: www.expertpartner.pl

WordPress

Jest to system zarządzania treścią tak zwany CMS, z głównym przeznaczeniem do blogowania. Jeżeli zdanie „system zarządzania treścią  tak zwany CMS” brzmi skomplikowanie, to się nie bój. W praktyce jest CMS został stworzony po to aby ułatwić życie użytkownikom.

To jest po prostu system, na którym Twój blog będzie się opierał. Czy są inne możliwości niż WordPress? Oczywiście są, ale moim zdaniem to rozwiązanie jest najlepsze więc tylko o tym piszę.

Te trzy elementy trzeba złożyć w całość i powstanie z tego blog, czyli Twoja strona internetowa. Nie jest to skomplikowane. Potrzebujesz wykupić domenę, hosting i zainstalować WordPress. W GetAll jest to wszystko wyjaśnione jak to zrobić, a instalacja bloga odbywa się za pomocą dosłownie „jednego kliknięcia”. Blog wówczas wtedy powstanie, a Ty możesz dostosować wygląd i zacząć publikować treść.

Autoresponder

Autoresponder to narzędzie, które będzie wykonywać dla Ciebie ciężką pracę. Po pierwsze tworzysz w nim bazy mailingowe gdzie zapisywane będą adresy e-mail Twoich subskrybentów. Po drugie będzie on wysyłał wiadomości do Twoich subskrybentów w sekwencji jaką ustalisz. No i po trzecie w jednej chwili będziesz mógł skontaktować się ze swoją listą wysyłając mailing. Nie są to wszystkie możliwości jakie daje dobry autoresponder, lecz te są najistotniejsze. W tym przypadku również korzystam z narzędzi GetAll, które oferują wysokiej jakości autoresponder z profesjonalną funkcjonalnością.

Kreator stron

Poza blogiem używa się jeszcze innych stron. Są to np. strony przechwytujące, które przydają się przy budowaniu listy mailingowej. Poza tym strony z ofertami sprzedażowymi, strony z jednorazową ofertą (OTO), strony z webinarami itp. Wszystko to można zgrabnie i wszystko stworzyć jeśli masz do dyspozycji kreator stron. W tym przypadku również korzystam z GetAll, który oferuje w swoim pakiecie świetny kreator stron.

Kreator formularzy

Używam go głównie do budowania listy mailingowej na blogu. W GetAll mam różne możliwości umieszczenia ładnego i zgrabnego formularza na blogu. Może on być jako widget w bocznej części bloga, lub pod artykułem. Można ustawić okienko wyskakujące, które będzie pojawiać się automatycznie, lub przy próbie wyjścia z bloga, albo po kliknięciu w link. Jest jeszcze możliwość ustawienia formularza i zarazem blokady treści na stronie. Dopiero po wpisaniu swojego adresu email taka zablokowana treść się pojawi. Korzystając z tych narzędzi mogę w optymalny sposób wykorzystać bloga do budowania listy mailingowej.

Fanpage

Bo chwalić się można, trzeba, a nawet wypada. Stworzono nawet serwisy, które służą w głównej mierze do chwalenia się. Między innymi Facebook. Fanpage będzie służyło do codziennej komunikacji z Twoimi fanami. Na tej stronie publikujesz krótkie treści, czy zdjęcia lub filmy. Używasz też go, aby poinformować swoich fanów o nowym artykule jaki pojawił się na blogu. U nas najbardziej popularny jest Facebook. W innych krajach poza Facebookiem przyjęło się dobrze kilka innych serwisów. U nas nieco gorzej, ale również warto i inne serwisy wykorzystać do tak zwanej propagandy.

Podsumowanie

Wymieniłem tutaj 7 elementów, które są kluczowe w całej tej internetowej układance. Stanowią one szkielet systemu do zarabiania za pomocą Internetu. Niezależnie jaka jest Twoja profesja, to te elementy będą potrzebne. Natomiast każdy konkretny system po prostu będzie zawierał inne dodatkowe elementy, takie jak np. odpowiednia wtyczka do WordPress i płatności elektroniczne aby można było sprzedawać własne produkty. System do webinarów jeżeli chcesz pozyskiwać osoby do marketingu sieciowego. Pozostałe składowe są już zmienne w zależności czym dokładnie się zajmujesz.

Tak jak wspomniałem wcześniej najwięcej jest osób, które by chciały, ale nie wiedzą co i jak. W sensie chciałyby zarabiać za pomocą Internetu, ale nie wiedzą w jaki sposób można to robić. Szukają dopiero pomysłu i możliwości. W tym artykule nie wspomniałem o tym ani słowem. Natomiast takich możliwości znam wiele. Jeśli jesteś tym zainteresowany, chcesz poznać szczegółowo różne możliwości to taj mi znać w komentarzu pod artykułem, a taki artykuł stworzę.

Za to w tym artykule przedstawiłem 7 kluczowych elementów. Domyślasz się, że trzeba jeszcze nauczyć się z nich korzystać. Musisz wiedzieć jak to wszystko poukładać i jak dalej na tym pracować. Z dumą mogę Ci powiedzieć, że uruchomiliśmy Master Academy, czyli akademię, gdzie dokładnie tego uczymy. Tym czasem to wszystko w tym artykule. Cieszę się, że jesteś tu i to czytasz. Daj znać, czy chcesz się czegoś więcej dowiedzieć. Powiedz mi jakich Ty używasz w swoim marketingu narzędzi?Facebook Comments

Kliknij w przycisk 🙂

Podobne Artykuły

2 przemyślenia nt. „Czego potrzebujesz do marketingu internetowego?

 • Witaj Marcinie, jak zwykle konkretny artykuł, w którym, jak sam mówisz, pokazujesz tylko szkielet systemu niezbędnego do rozpoczęcia działalności w Internecie. Każdy z wymienionych etapów wymagałby oddzielnego artykułu. Mam nadzieję, że dasz się „skusić”, aby napisać coś więcej na temat sposobów i możliwości zarabiania w internecie. Dzięki za ten rzeczowy artykuł i serdecznie pozdrawiam.

  • Witaj Krzysztofie i dziękuje za komentarz 🙂
   Masz rację, każdy z tych elementów, to oddzielny etap, któremu można poświęcić odrębny artykuł.
   Napiszę o możliwościach zarabiania w internecie.
   Dzięki i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

shares
Przeczytaj poprzedni wpis:
podsumowanie miesiaca
Podsumowanie miesiąca – Luty 2016

Nie ukrywam mojego podekscytowania, bo tym artykułem przełamuje wszystko co dotychczas robiłem. Poniżej dowiesz się jak wyglądał u mnie miesiąc...

Zamknij