Bądź transparentny i przyciągaj czytelników

Kliknij proszę w przycisk 🙂

Nieszczerość i obłuda to bardzo powszechny problem w obecnym świecie. Kłamią wszyscy: politycy, telewizja, radio. Z nieszczerością spotykamy się również w naszych własnych kręgach. Dotyczy to przyjaciół, rodziny i znajomych. Internet jest miejscem gdzie można kłamać na potęgę. Ludzie czują się bezkarnie, bo mają wrażenie, że są anonimowi. Stąd tyle nieszczerości, na którą jesteśmy szczególnie wyczuleni i nieufni. Daje to pewną możliwość, którą możesz wykorzystać na swoją korzyść.

Jaka to możliwość? Po przeczytaniu tytułu z pewnością się domyślasz. Chodzi o to aby być transparentnym. Konkretnie aby być transparentnym w publikowaniu treści na swojego bloga. Ten artykuł jest kolejnym z serii, w których opisuje metody zwiększenia ruchu na blogu. Wydaje się to być bardzo proste, ale w praktyce już takie nie jest. Pomimo tego, że większość z nas zdaje sobie sprawę, że z jakiegoś powodu warto być szczerym, to boimy się tego i zachowujemy większą lub mniejszą wstrzemięźliwość. Liczę, że ten artykuł zainspiruję Cię do tego aby być transparentnym i mieć z tego korzyści.

Jakie korzyści da Ci bycie transparentnym?

Na stronach internetowych aż roi się od różnego typu głupot. Na różnych forach internetowych, a w szczególności portalach jest mnóstwo bzdur pisanych przez internautów. Ale nie tylko tam i nie aż w takim wydaniu. Na większości blogów autorzy piszą w taki sposób aby nie ujawnić za wiele o sobie. To jest właśnie błąd. Inni lubią ludzi otwartych, szczerych, tych co nie mają nic do ukrycia. Pomyśl komu Ty prędzej zaufasz: osobie, która niewiele o sobie mówi, ale wiele obiecuje, czy osobie, która nic nie ukrywa i pokazuje w szczegółach swoje wyniki? Mówisz, że wybierasz tą drugą osobę. Tak myślałem . 🙂

No więc właśnie. Przede wszystkim poprzez to, że jesteś transparentny budujesz zaufanie do siebie. To z kolei procentuje na wiele sposobów. Jeśli inni będą Ci ufać, to też Cię polubią. Chętnie będą wracać na Twoją stronę. Częściej będą korzystać z Twoich rad i wskazówek. Więcej osób zdecyduje się zapisać do Ciebie na listę, a także zakupić produkt od Ciebie. Również co jest bardzo ważne, czytelnicy chętniej będą udostępniać Twoją stronę i dzielić się nią wśród innych ludzi.

Nieźle co? A wszystko to, dzięki temu, że jesteś transparentny. W ten sposób możesz bardzo wiele zyskać. Zwiększysz ruch na swojej stronie, bo częściej Twoje wpisy będą udostępniane. Czytelnicy chętniej będą wracać, co też będzie miało wpływ na większą ilość odsłon Twojej strony. Więcej czytelników podejmie akcje, czyli zapisze się na Twoją listę mailingową, albo kupi od Ciebie produkt. Teraz pozostaje pytanie jak być transparentnym?

Jak być transparentnym?

Transparentny oznacza jawny, przeźroczysty, przejrzysty itp. transparentny może być puder do twarzy, albo woda. Jeśli natomiast mówimy o tym aby być transparentnym przy tworzeniu bloga to oznacza aby działać w sposób jawny, transparentny blogprzejrzysty, szczery i szczegółowy. Z jednej strony nie jest to trudne, bo bloga prowadzisz Ty o sobie, swoich doświadczeniach. Zatem nie powinno sprawiać to trudności, bo niczego nie musisz wymyślać. Z drugiej strony sprawia to trudność, bo wolimy zachować anonimowość. Za chwilę o tym więcej napiszę.

Najlepiej będzie jak opisze na przykładzie, jak być transparentnym. Prowadząc bloga związanego z zarabianiem w internecie można być transparentnym pokazując swoje wyniki. Warto wówczas opisywać ile i na czym konkretnie się zarabia. Jak krok po kroku wygląda przebieg kampanii marketingowej. Ile kosztuje czasu stworzenie każdego elementu i jakie są konkretne koszty. Przy każdej nadarzającej się okazji warto w szczegółach opisywać te właśnie elementy. Oprócz tego można robić zestawienia miesięczne i roczne, a następnie publikować je na swoim blogu. Czyli tworzyć takie podsumowanie miesięczne i roczne.

Analogicznie będzie to się sprawdzać na innych blogach z innymi tematami. Dla bloga związanego z fit można opisywać swoje rezultaty. Można rozpisać szczegółowo trening jaki się wykonuje. Ile czasu na ten trening się poświęca. Co i kiedy się je. Czyli również ważne jest to aby szczegółowo i szczerze opisywać wszystko co jest związane z tym tematem. Warto to robić przy każdej okazji jaka się nadarzy.

Jest kilku blogerów, którzy są transparentni we wszystkim co robią. Zajrzyj na bloga Jakosczędzaćpieniądze.pl, prowadzonego prze Michała Szafrańskiego. Warto brać z niego przykład. Innym przykładem jest blog BiznesoweInfo.pl Agnieszki Skupieńskie, która również wyróżnia się tym, że jest bardzo transparentna w tym co robi. Wiesz co łączy ich poza tym elementem, który opisałem? Łączą ich rezultaty. Oba blogi są bardzo popularne. Przyciągają do siebie wielu czytelników. Mają też zaufanych czytelników, którzy skłonni są chętniej kupować. Blog Michała ma więcej czytelników, ale oba blogi są warte uwagi.

Dlaczego nie chcesz być transparentny?

Korzyści są oczywiste, jednak niewielu się na to decyduje. Jednym z powodów jest to, że chcemy zachować w jakimś stopniu anonimowość. Nie chcemy odkrywać wszystkich kart publicznie przed obcymi ludźmi. Innym powodem jest to, że uważamy własne rezultaty za niewystarczające. Boimy się, że ktoś może to wyśmiać, lub nie zaakceptować. To nas właśnie blokuje przed tym aby działać w sposób jawny. Powstrzymuje nas przed publikowaniem w szczegółach swoich rezultatów.

Taką barierę należy pokonać samemu. Ona znajduje się u każdego z nas w głowie. Każdy z nas posiada swoją strefę intymną. Również to czego nie chcemy ujawniać znajduje się w tej strefie intymnej. Z doświadczenia wiem, że jednak warto prowadzić swojego bloga w sposób transparentny. Wpisy na blogu, w których robiłem podsumowanie były zawsze bardziej popularne od reszty. Artykuł, w którym opisałem w szczegółach ile zarobiłem w programie partnerskim do dzisiaj ma rekord odsłon jednego dnia. Napisałem go kilka lat temu.

Prowadzenie bloga w sposób transparentny z pewnością przyniesie Ci wiele korzyści. Tego właśnie Ci życzę. Zdobądź wielu czytelników i ich zaufanie otwierając się przed nimi w swoich wpisach.

I jak zawsze mam gorącą prośbę o przekazanie linku do tego artykułu swoim znajomym. Ikony, które są umieszczone pod artykułem pomogą Ci w tym. Wystarczy, że w nie klikniesz. Będę Ci bardzo wdzięczny 🙂

Jak zdobyć lawinę czytelników na blogu?

Pobierz teraz bezpłatnie poradnik


Facebook Comments

Kliknij proszę w przycisk 🙂

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
shares

Masz za mało czytelników na blogu?

Poznaj sprawdzone metody na zdobywanie lawiny czytelników na blogu

pobierz teraz

Pobierz Bezp��atnie!